Віза в Ірландію – це найбільша перешкода для українських туристів, які хочуть відвідати цю чудову країну. Ми чули багато пліток про відмови і складності, але вирішили спробувати отримати ірландську візу самостійно і у нас все вийшло. Хоча, якщо бути чесним, то це була сама нервова віза, отримана за останні 15 років.

Які документи необхідні на візу Ірландії

Сайт Консульства Ірландії в Києві вказує актуальні і правильні вимоги, щодо пакету документів.

Необхідні документи для короткострокової туристичної візи:

  • 2 копії роздрукованих з сайту та підписаних особисто анкетних резюме.
  • 2 кольорових зроблених не раніше ніж за 6 місяців фотографії. Розмір – 35 мм х 45 мм.
  • Закордонний паспорт заявника + копія всіх сторінок. Якщо у Вас були відмови у візах до інших країн, Ви маєте надати деталі такої відмови. Тобто, надати копію листа з причинами відмови. Приховання цієї інформації може відобразитись у відмові видачі Вам візи до Ірландії.
  • Довідка з місця роботи/навчання про збереження робочого місця (місця навчання) на час поїздки до Ірландії чи будь-який інший документ, якщо ви не працюєте/не навчаєтесь, що буде свідчити про вагомі підстави повернутися назад в Україну (володіння квартирою, машиною, договір купівлі-продажу) .
  • Довідка з банку про поточний рахунок, а також довідка про рух коштів по Вашому рахунку за останні 6 місяців. Ця інформація має надаватися незалежно від того, чи будете Ви оплачувати поїздку самі, чи оплачувати її буде запрошуюча сторона. Довідка має бути на офіційному бланку банку і цей документ має бути в оригіналі.
  • Підтвердження бронювання готелю (в разі якщо Заявник їде самостійно як турист, без запрошення).

Консульство рекомендує не замовляти квитки на літак наперед, але ми це зробили і теж додали до пакету документів.

Ми також надали копії віз з попередніх паспортів і супровідний лист з поясненням, хто ми, чому їдемо в Ірландію і по якому маршруту.

Всі україномовні документи повинні бути перекладені на англійську. Нема необхідності завіряти їх у нотаріуса, дастатньо штампу перекладача.

Всі документи мають бути представлені в оригіналі або нотаріальною копією. Якщо Ви надасте оригінал, то Вам його повернуть.

Не обов”язково здавати та отримувати документи особисто, можна довірити це третій особі, але в такому випадку потрібна довіреність на отримання документів в посольстві.
Трохи дивно, але працівник консульства, забрала наші довіреності і було трохи шкода грошей, оскільки вона була потрібна в іншому посольстві.

Наскільки ми зрозуміли, в Києві тільки сканують документи. Фізично документи не їдуть до Москви, туди відправляють тільки відскановані копії.

Подача документів на візу

Консульство Ірландії в Україні – це місце, де приймають документи та вклеюють візу у Ваш паспорт:
м.Київ, вул.Хрещатик, 32б
тел. 044 279 32 00
Прийом з понеділка по четвер з 10:00 до 13:00. Черги не великі, але починають займати з 7-ї ранку. Консультації по телефону надають після 14:00
http://www.irishconsulate.kiev.ua/ua/

Посольство Ірландії в Москві – це місце, де приймають рішення стосовно видачі візи:
Надаю тільки сайт, оскільки їхати туди не треба. На сайті вказані телефони, за якими можна отримати консультації або перевірити стан готовності візи, але всі мої спроби поспілкуватись, були безуспішними.
https://www.dfa.ie/irish-embassy/russia/

Як перевірити чи готова віза?

Перевірити стан візи можна у відповідному розділі сайту або за телефоном 044 279 32 00 в Києві.

Скільки коштує віза в Ірландію

Зазвичай, це одне з самих важливих питань. Одноразова туристична віза коштує 60 євро, а багаторазова 100 євро. На переклади, нотаріальні копії ми витратили ще більше 1000 грн, а у випадку з моєю дружиною, для якої я виступав “спонсором”, набір документів обійшовся в 1500 грн.

Термін видачі візи

Це та частина процесу, яка нас найбільше знервувала.

Ми подавали документи в два заходи – 14 серпня і 14 вересня, а квитки були замовлені на 5 жовтня. На сайті сказано, що термін виготовлення візи складає від 10 робочих днів, а по факту нам видали всі візи одночасно, за тиждень до вильоту. І весь цей час, паспорти знаходились у консульстві.

Віза в Ірландію – це не так страшно, як здається на початку. Успіхів!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;

Всі авторські подорожі (500+)