Чи можна прискорити видачу біометричного паспорту? Болюче питання для багатьох, відповідь на яке: “Так. Можна”. Ця стаття була задумана ще в кінці минулого року, коли ми пройшли цей шля і прискорили видачу паспорта дружини, але я вирішив, що черги в паспортних столах незабаром зникнуть і не завершив статтю. На днях пішли робити біометричні паспорти дітям, а черги як стояли, так і стоять.

Отже, читайте алгоритм, як прискорити видачу біометричного паспорту.

Починаєте, як і всі – записуєтесь в паспортний стіл, приходите, стоїте в черзі і здаєте документи на біометричний паспорт. Після цього, Ви мали б отримати паспорт через 7 робочих днів по терміновій процедурі або 20 днів по звичайній процедурі, але тоді не було б цієї статі, оскільки по факту це займає 1,5-2 місяці для термінового паспорту і 3-4 для звичайного.

Найшвидший спосіб виготовити закордонний біометричний паспорт в сьогоднішніх реаліях:

Подаєте документи в органи Державної міграційної служби.

Наступного дня після того, як сплив термін видачі паспорту (7 або 20 робочих днів), подаєте Звернення в ДМС – м. Київ, вул. Володимирська, 9 за зразком, з підтверджуючими документами.

прискорити виготовлення біометричного паспорту

Підтверджуючим документом може бути авіаквиток, турпутівка або інше обгрунтування необхідності виїзду закордон. Проходите невеличку співбесіду, де пояснюєте необхідність отримання паспорту.

Теоретично, я навіть уявляю, як заявник підробляє pdf-квитки на літак, щоб мати більш вагому причину прискорити виготовлення паспорту, але повинен сказати, що я сам таке ніколи не робив ;).

Цікаво, що подавати може не обов’язково власник паспорту. Наступної доби паспорт подається на виготовлення  в Поліграфкомбінат Україна.

Ще через добу органи ДМС приймають паспорт для доставки в територіальний орган, що приймав документи. На практиці це 1-3 доби, залежно від обставин і можливостей Укрспецзв’язку.

Ми звертались про прискорення, через 8 чи 9 тижнів після здачі документів, коли постала загроза запізнитись з подачою документів на візу і отримали паспорт через 3 дні в своєму місті.

Ця послуга в ДМС – безкоштовна.

Також, якщо подавали документи в ДП Документ, терміни пройшли і час Вас “піджимає”, то можна написати заяву на прискорене отримання паспорту. Є випадки, що виготовляли за три доби після заяви, наприклад, як у колегині, яка повинна була приймати участь у закордонній виставці. Якщо не вийшло, звертайтесьу ДМС в м.Київ, на Володимирській, 9, згідно процедури описаної вище.

Важливо знати, що Поліграфкомбінат Україна самостійно нічого не вирішує, не повідомляє і з громадянами не контактує. Виняток для супер термінового отримання прямо на виробництві в день виготовленя у випадках смерті родичів тощо – тільки через представника ДМС і звертатись треба виключно до них. Процедура передбачена.

Перевірити статус готовності паспорту можна на сайті ДМС. Вводити серію паспорту необхідно великими літерами на українській мові, інакше не працює. Інформаційна система в інтернеті працює з затримкою, оскільки оновлюється тільки після закінчення робочого дня.

Удачі!)

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;