Словаччина відома не лише своїми неймовірними краєвидами, гірськолижними курортами чи термальними водами, а й різноманітними виноградниками. Неможливо скласти цілісне враження про цю країну без дегустації винних напоїв з терпким післясмаком. Врешті-решт, багато туристів саме за цим і прокладають маршрут через цю країну, адже вина Словаччини користуються повагою у всьому світі.

Історія

Виноробство на території Словаччини почалося ще з часів римлян. Вони перші вирішили використати родючу землю для виноградників. Легіони були розташовані біля Братислави, Ступави та Тренчина. Тому сміливо можна говорити, що саме на цих територіях з’явилася перша виноградна лоза. Відомо, що Марк Аврелій, імператор римлян, надзвичайно полюбляв вина. Він зобов’язував якісно обробляти землю, адже вважав, що це покращує дисципліну та згуртовує легіон.

історія вина Словаччини

Розквіт виноробства продовжувався в епоху Середньовіччя. Адже тоді вважали, що вино можна використовувати як ліки. Словацькі вина в часи Відродження були настільки відомі, що їх вживали навіть при королівських дворах. На жаль, зараз вина Словаччини важко конкурують з французькими чи італійськими. Проте, це не пригнічує виробників вин, а навпаки допомагає вдосконалюватись.

Регіони

Виробництво вина, в основному, поширене на території Західної та Центральної Словаччини. Існує близько 6 областей, що зосереджені на виноробстві. Вони діляться на 40 районів, в середині яких є 3 села. Найпопулярнішими регіонами, де виробляють вина Словаччини вважають Малі Карпати та Токай.

Прихильники вина та туристи знають, що існує також Винна дорога. Тур по ній дає змогу зробити дегустації різноманітних сортів вин: від білого сухого до солодкого червоного. Початок цієї дороги лежить в Малих Карпатах, де виготовляють напій «Франківка». Винний шлях також відомий своїми ресторанами, що пропонують страви національної кухні, які не спробувати просто неможливо.

винні регіони Словаччини

==Читайте також: Відпочинок у Словаччині – що подивитись, що спробувати, цікаві факти ==

Мандрівники з досвідом знають, що на винні тури варто їхати осінню, а саме у вересні. В цей період місцеві святкують цикл різноманітних свят на честь виноробства. Одним із головних є фестиваль в честь збирання винограду. Найяскравіше це свято святкують в регіоні Пезінок.

Популярні сорти вина Словаччини

Перш ніж розбиратися у різноманітті вин, важливо зазначити, що нещодавно Словаччина змогла відстояти право називати токайськими свої напої, які виготовлені в південно-східних регіонах. Справа в тому, що сорт вина й виноградники в Угорщині такі самі як і у цій країні. Проте, після розділу Австро-Угорщини, більшість родючих територій відійшли до складу західних сусідів.

вина Словаччини сорти

В регіоні Токай можна виділити три основні сорти вин: Фурмінт (Furmint), Ліповина (Lipovina) й Мускат жовтий (Muškát žltý).

  • Перший вид займає лідируючу позицію. Виноград має маленькі ягоди, схожі на циліндр й досить кислі на смак. Знавці кажуть, що вино з цього сорту ягід має запах липи й свіжих груш.
  • Липовина — другий вид, має виноград з довгими гронами та дрібними ягодами. Вино має дещо незвичний смак з солодким післясмаком.
  • Третій сорт — Жовтий Мускат, один із найстарших на території Словаччини, через це, певно, й найрідкісніший. Охочі до цього виду вина кажуть, що воно має легкий аромат весняних квітів. Можливо, ця властивість зберігається внаслідок раннього дозрівання.

Також є четвертий сорт – Зета. Мало хто про нього знає, але вино з цього винограду варте уваги. Він є штучно виведеним й має солодкий смак.

==Рекомендую прочитати: Путівник по Кошице – що подивитись, як добратись, куди піти ==

Регіон Нітра спеціалізується на виготовленні білих сухих вин: Dievčiehrozno, Чайков (Čajkov), Гевюрцтрамінер (Gewurztraminer), Руландскьке біле (Rulandské biele) і Мюллер Тургау (Muller Thurgau).  Рожеве вино Блауфренкіш (Blaufrankisch) також виробляється тут. Важливо зазначити, що єдине ігристе вино у всій Словаччині виготовляється саме в цьому регіоні, яке, за легендою, першим відкрив наполеонівський солдат Губерт.

дегустація вина Словаччини

Цікавим фактом є те, що англійська королева Єлизавета II також полюбляла словацькі вина, наприклад, Радошинскій клевнер (Radošinský klevner), який подавався під час її коронації.

Технологія виготовлення токайських вин

Виготовлення вин в регіоні Токай має свої секрети. Одним із яких є використання кисню в готуванні напоїв. Саме цей фактор дає легкий хлібний аромат, що особливо характерний для токайського вина. Другим секретом є використання плісняви під час бродіння винограду. Під впливом цього фактору із ягід випаровується вода й концентрується цукор, що робить вино солодким. Права на цю технологію має лише регіон Токай.

Дегустація вин

Винні тури включають в себе можливість відвідати виноградники, подивитися на різні сорти винограду та скуштувати вина Словаччини. Основними дегустаційними центрами є:

  • Vino Fiala

Туристи, що відвідати дегустації у Vino Fiala повністю задоволені своїм вибором. Тривалість дійства близько двох годин, під час яких можна скуштувати декілька видів вин. Відвідувачі особливо в захваті від власника Vino Fiala, адже він розповідає не тільки про сорти вин, а й про історію та технології виготовлення. Ціни для вхідного квитка постійно змінюються, тому необхідно слідкувати за цим на офіційному сайті.

  • Tokaj Macik winery

Знаходиться за адресою: Medzipivnicna 174, Mala Trna 07682. Завод виробництва вин передається з покоління в покоління. Відвідувачі в захваті від величезного підвалу, якому налічується близько 700 років, з великими бочками вин. До дегустації дають на вибір або французький сир, або різноманітні страви. Гід по винах дає спробувати 5 видів напоїв. Ціна винного туру не постійна, як і на минулому заводі. Потрібно слідкувати за змінами у соціальних мережах.

дегустація вина Словаччини

  • Vino Mrva & Stanko

Розташований за адресою: Orešianska 7522/7A, 917 01 Trnava-Rázcestie. Сімейний бізнес із виробництва вина, який відомий малій кількості туристів. Саме тому, більшість людей, які відвідали цей завод, кажуть, що були майже єдиними гостями. Триває дегустація близько однієї години і дозволяє спробували 5-6 видів вин. Ціна вхідного квитка залежить від сезону. Інформацію про це потрібно шукати також на офіційному сайті заводу.

== Читайте також: Братислава – що подивитись, де поїсти, де зупинитись ==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;