Словаччина відноситься до країн, що можуть похвалитися цікавими та захоплюючими підземеллями. Прогулянки загадковими шахтами допоможуть краще зрозуміти історію та звичаї цієї неймовірної країни. Далі ми детально розкажемо про дві старовинні шахти Словаччини, що заслуговують уваги будь-якого туриста.

Опалова шахта

Адреса: Štôlňa Jozef між Zlatá Baňa і Červenica

Словацькі опалові шахти Словаччини розташовані на сході країни, поряд з Кошице та Прешовом. Там зосереджено приблизно 22 км шахтних тунелів, які буквально просвердлено через пагорби. Деякі з них знаходиться на глибині понад 150 метрів. Вхід до цієї області музею адаптований таким чином, щоб зберегти його для майбутніх поколінь відвідувачів. Його місцезнаходження – це захищений регіон країни, територія родовища знаходиться під охороною. Словацькі опалові шахти також є важливим місцем зимівлі для тисяч кажанів, яких існує тут багато видів.

Далеко не всі знають, що в Сланських горах знаходяться родовища благородного опалу, які вважаються феноменом світового масштабу, так як ніде в світі видобуток опала не проводився шахтним способом в таких величезних кількостях. До того ж, найбільший екземпляр благородного опалу, що важив 607 грамів, знайдений 236 років  саме в словацьких опалових шахтах. Через свій незвичайний колір, він отримав назву «Арлекін». Цей унікальний камінь зберігається у Віденському музеї. Його вартість оцінюється в півмільйона доларів. Ювелірні вироби з опала носили члени сім’ї Наполеона. Найвідоміший опал «Тройський вогонь» належав імператриці Жозефіні. За розмірами видобутку, яка тут велася 150 років тому, зі словацькими опаловими родовищами в даний час можуть змагатися тільки південно-австралійські опалові рудники.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжку карту

шахта Словаччина

Шахта-музей в Банській Ставниці

Адреса: Kammerhofská 2 969 01 Banská Štiavnica

Словацький музей гірничої справи, заснований в 1900 році на базі міського музею в Старому замку, є одним з найвідоміших музеїв Словаччини. Він з’явився в Банській Ставниці, тому що саме це місто завжди був центром видобутку дорогоцінних і кольорових металів у всьому регіоні.

Гірський музей не раз змінював свою назву, розташування і навіть своїх покровителів. Це був перший музей подібного роду у всій Чехословаччині. Його поява сприяла організації Технічного університету в Братиславі та Словацького геологічного інституту. З 1 січня 1999 року цей заклад знаходиться під управлінням Міністерства захисту навколишнього середовища.

шахта-музей Словаччина
Цей заклад складається з декількох філій, до яких відносяться Старий і Новий замки, Каммергоф, галерея Йозефа Коллара і деякі інші. Найцікавішими для відвідування філіями самі співробітники музею вважають експозицію під відкритим небом, яка розташована на вулиці Гелла. Візит туди передбачає спуск в справжню шахту XVII століття, яка називається Бартоломей. Свого часу її відвідували царствені особи, наприклад, чоловік Марії-Терезії Франц Стефан Лотаринзький, а також їх спадкоємці. Крім підземної експозиції, тут також можна побачити ціле шахтарське село з акуратними будиночками, автентичними транспортними засобами, апаратурою, яка використовувалася в штольнях.

Можна також побувати в історичній шахті Гланзенберг, яка розроблялася ще в XIII столітті. Частково вона знаходиться прямо під сучасною Банською Ставніцею. Ця штольня була відкрита для відвідувань нещодавно. Гості мають можливість спуститися в шахту по різьбленим імператорським сходам.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

==Читайте також: Відпочинок у Словаччині – що подивитись, що спробувати, цікаві факти==