Розповідь про нашу подорож в Ізраїль, можна почати з витримки із фантастичного роману Дугласа Адамса « Коли неймовірність, досягає колосальної неймовірності, простір і час, перестає існувати і ми, фактично, одночасно присутні у всіх ймовірних і неймовірних просторах, часі, та галактиках. А це означає, що ми, не знаємо, де можемо опинитися через секунду. Тому, бажано, бути вдягнутим відповідно».

Займаєшся своїми справами, нікого не чіпаєш, аж раптом, тебе і твого чоловіка, сусіди кличуть на каву, ви йдете нічого не підозрюючи. Люди, які вас запросили, теж нічого не підозрюють, вони, просто вас запросили на каву. Вже в ході спілкування, ви чуєте, що сусіди, купили квитки до Ізраїлю, на 8 березня. А ще трошки, буквально через секунду, нашим співрозмовникам, приходить ідея, запросити нас, за компанію, відвідати Ізраїль.

І тут почалося…
Нажаль, на заплановані дати, подорож нам не підходила, тож ідея кудись їхати відпала. На ті відрізки часу, ми з чоловіком так вважали і на всі сто, були впевнені. Але ж зернятко сумніву, все таки було посаджено. Декілька днів, тема подорожі нас не відпускала, ми могли не говорити це один одному, але це все, читалося в наших очах.

Тож прийшов час Ікс, ми одночасно, одностайно, твердо вирішили їхати. Так як, ми люди в цьому нові, ніколи не планували і не були у самостійних подорожах, на допомогу запросили винуватців, які розворушили нас. Перша проблема для нас була у бронюванні квитків на літак. Але дякуючи досвідченому сусіду, наші переживання, страх, що щось піде не так під час бронювання розвіялися. Квитки на рейс Дебрецен-Тель-Авів, в обидві боки, були заброньовані…

тель авів

І тут знову та сама секунда.
Можливо, відрізок часу, після бронювання квитків для усього світу йшов як звичайно йде час, але не для нас. Ми не встигли, навіть, моргнути, коли вже сходили по трапу літака, у Тель-Авіві. Але, нас очікувала, трошки неприємна ситуація. Це вже по прибутті в Ізраїль, ми зрозуміли, на скільки скептично і прискіпливо, перевіряються прибуваючі. Не будемо вдаватися у подробиці, це окрема історія. Але негативний момент мав місто бути… це паспортний контроль і кімната допиту. Ми відповідали на питання «Ціль візиту?», «Чого так мало днів?» (3 ночі, такий рейс), і т.д… Так, процедура дуже неприємна морально, ти їдеш на відпочинок, а тебе мов якогось злочинця допитують, беруть відбитки пальців і фотографують…. Нам пощастило, приблизно через 2 години нас відпустили. До речі, в нас на щастя, було запрошення сестри, мого чоловіка, які нас якраз і зустрічали в аеропорті. Це можливо і дало позитивний результат.

Тепер про приємне! Сам аеропорт дуже гарний і дуже великий, багато терміналів, д’юті фрі, ну і безпека напевно на найвищому рівні.

Перша екскурсія – це місто Тель-Авів. Дуже гарне, сучасне, з великими будівлями і підземними парковками. Ми були якраз у період святкування Пурім. Це свято триває 3 дні, люди в різних костюмах розмальовані як на Хеловін, гуляють і веселяться. Місцеві кажуть, що в ці дні, офіційно можна випивати, шуміти, тож музика, алкоголь і гарний настрій вітається.

тель авів що цікавого

Наступна локація, це Бульвар Ротшильда в Тель-Авів, можливо, це типу нашої вул. Корзо в Ужгороді. Тут багато кав’ярень, ресторанів, дорогі готелі, бутіки і магазини. Це сучасна частина міста.

До наступного місця, під назвою Яффа ми дійшли пішки. Яффа це старовинна околиця міста Тель-Авів. До нього ми йшли по набережній і це не просто набережна. Уявіть, легкий бриз, свіже повітря, ліхтарі, приємна музика… Неймовірно емоційно, просто вав!!!

що привезти з ізраіля

Там ми повечеряли в рибацькому ресторані, від місцевих ми дізналися, що в цьому ресторані, частенько можна зустріти зірок, таких як Пугачова, Кіркоров і.т.д.
Ще один секрет від місцевих, при замовленні двох позицій у меню, у подарунок дають хумус і різні салатики до нього.

На черзі був Єрусалим. Це була обов’язкова екскурсія, вона прямувала до Храму гроба Господнього і Стіни Плачу. Це місце дійсно святе, тут своя неймовірна атмосфера і колоритність. Євреї, араби, християни, грузини , китайці, всі, пересікаються тут.

єрусалим що цікавого

Але, є й такий момент як бізнес. Біля стіни великий базар, де можна придбати різні сувеніри, різного віросповідання. Свічки, ікони, хрестики, святу воду, землю, масла… посуд, футболки, відкритки, сумки, одяг. Що саме цікаве, це все, туристи освячують в храмах і святих місцях. Там же і моляться. Кожен приїздить туда зі своїми проблемами, під час молитви щось просять. Місцеві кажуть, що просити можна все, крім матеріальних благ. Просіть не тільки для себе, просіть для всіх, тоді вам добро вернеться в 100 раз більше.

єрусалим

Гастрономічна частина, це теж щось неймовірне. Придбати можна все! Починаючи від риби, м’яса, фруктів, овочі , чай, солодощі. Різниця відчувається, все не таке як дома, якщо це риба, то тільки свіжа, різноманітність така, що очі розбігаються. На місті її ж почистять, витягнуть кістки пінцетом. Те ж саме з м’ясом та іншими продуктами. А подача продукту, це щось. Все гарно викладено, у спеціальних вітринних холодильниках, та так, що вигляд воно все має, на багато дорожче ніж на справді.

Але для мене справжній рай це фрукти. Маракуя , папая, манго, плоди кактуса, лічі, кумкват…ну ви зрозуміли. На ринках багато чого дають покуштувати. Горішки, сухофрукти , спеціі та багато іншого. На одному з таких ринків, ми куштували справжній хумус, це було дуже смачно. Як виявилося, він в тому місці, самий смачний і самий не дорогий.

ізраіль що скуштувати

До речі для любителів хорошого вина, можна поєднати приємне з корисним. Екскурсія до монахів у храм і на дегустацію вин, яке ж вони самі виготовляють, з винограду який самі і вирощують. Все це знаходиться у місцині під назвою Латрун (Latroun, Domaine de Latroun), неподалік Єрусалиму, за грядою холмів у долині Аялон.

вино ізраіля

Подорож була просто неймовірна, усі залишилися дуже задоволені. За три дні побачили багато, але на жаль не все. Було це у березні, то єдине що ми не зробили, це не купались у морі, але, по секрету… Шампанське на березі було….

Тож які висновки ми зробили, та що для себе пізнали?

Так, однозначно сподобалось! Гроші – шекелі, у перерахунку 100$ це 356 шекелів. Так, Ізраїль це дорога країна. Кава, продукти, житло, транспорт, множте у 4-5 разів ціну по Україні. Нам пощастило, ми жили у родичів на квартирі, тож зекономлені гроші на проживанні, ми витратили на різні смаколики і д’юті фрі!!!

Бажаємо, щоб усі могли собі дозволити, омріяну подорож. Мрійте, бо все з цього починається!!!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту.