У кожній країні своя система надання медичних послуг. Різниця полягає не лише в ціні та порядку надання таких послуг. Для того, аби мандрівник міг, у разі потреби, скористатись медичною допомогою — йому потрібно оформити туристичне страхування. Яке медичне страхування обрати аби не переплатити, як ним користуватись і для чого воно взагалі потрібне — розповідаю у статті.

Чи обов’язково робити медичне страхування?

Це одне із найчастіших запитань від українців, які вперше вирушають закордон по біометричному паспорту. Раніше, для оформлення візи, страхування було обов’язковим пунктом у переліку документів. Зараз же, коли для мандрівки достатньо біометричного паспорта — існує дуже низька ймовірність, що у вас запитають при проходженні пропускного пункту щодо наявності страхування. Практично, ймовірність така близька до нуля.

Медичне Страхування

Проте, туристичне страхування на час подорожі повинно бути, у першу чергу — для вас. Ви його оформлюєте не для пропуску на кордоні, а щоб мати змогу отримати медичну допомогу закордоном у разі потреби. Скажу більше: “Якщо у вас нема грошей на страховку, вам не варто їхати за кордон!”

Як не переплатити за туристичне страхування для туристів?

Зазвичай, туристичні агентства, у послуги яких входить страхування, роблять туристам найдешевший документ. Але такий тип страхування включає тільки випадки найменших ризиків, тож при серйозних проблемах зі здоров’ям — більшу частину витрат все ж доведеться взяти на себе.

Тож перше правило вибору якісного страхування: вивчайте інформацію про те, які страхові випадки воно охоплює.

Звісно, якісне страхування буде дорожчим за те, яке пропонують туристичні агентства, але існують інші методи економії, без ризиків для вашого здоров’я.

Медичне Страхування

Виключно під поїздку: ви платите за страхування на 14 днів подорожі, якщо їдете відпочивати на 2 тижні. Це буде коштувати дешевше і вигідно тим, хто їде за кордон 1-2 рази на рік. Якщо ж ви подорожуєте значно частіше — то простіше і дешевше оформляти річну страховку, на певну кількість днів у рік.

Якщо ви обираєте туристичне страхування на 1 рік з моменту реєстрації, воно коштує дорожче, ніж на період відпустки. Перегляньте різні варіанти і фірми для оформлення документів, це допоможе знайти вигіднішу пропозицію. Майже всі, надають можливість формувати суму послуги в залежності від того, скільки днів на рік ви проведете у дорозі. Тобто термін дії страховки складе 365 днів, а сумарний термін перебуванні, наприклад 60 днів. Це коштуватиме значно дешевше, а 60 дів вистачить на 4-6 поїздок у рік, як мінімум.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Наприклад, для Європи, така страховка буде коштувати 150-200 грн, залежно від розміру франшизи.

Варто пам’ятати, що страхування для активного відпочинку, наприклад їзда на велосипеді в горах, на лижах або трекінг в Непалі, коштують дорожче ніж страховка для пасивного відпочинку. Якщо ви збираєтесь в Турцію або Єгипет, де під час відпочинку кількість травм є статистично більшою :), або країни з дорогим лікуванням, як Ізраїль, то теж доведеться викласти на декілька сотень гривень більше.

== Рекомендую також прочитати: Роумінг: як вигідніше спілкуватись за кордоном? ==

Чи варто купувати страховку онлайн?

На сьогодні всі аргументи говорять на користь придбання страховок онлайн. Це економія грошей і часу. Поліс не потребує друку, а самостійне оформлення займе 5-10 хвилин. Готовий поліс прийде вам на e-mail після оплати і ви будете завжди мати до нього доступ.

Найбільший вибір страхових компаній і онлайн-страховок є на сайті Hotline.Finance. Спробуйте, порівняйте ціни і не забувайте про промо-код PDZFB. З його допомогою, повернете 5% вартості на рахунок свого телефону.

Що таке франшиза?

Франшиза – це сумма, яку ви оплачуєте самостійно при настанні страхового випадку. Наприклад, ви застрахувались на 30000 євро з франшизою 100 євро. І коли настане страховий випадк, наприклад вартістю 1000 євро, то перші 100 євро оплачуєте самостійно, а решту компенсує страхова.

Особисто я, полюбляю страховки з франшизою 50-100 євро, оскільки купую страховку не з розрахунку скористатись нею, а для уникнення великих витрат у випадку форс-мажору. Якщо такий настане, то зможу без проблем виплатити 50-100 євро, а інші витрати ляжуть на страхову. Це здешевшує страховку в 2-3 рази.

Як скористуватись страхуванням у разі потреби?

Якщо ви сильно захворіли, отримали травму тощо, то потрібно звернутись до компанії за телефоном, вказаним у страхуванні. Компанія повинна передзвонити до страховика, у якого ви замовляли документ аби переконатись, що він дійсний. Лише після цього компанія звертається до клініки, з якою співпрацює та направляє вас туди.

Тож від моменту звернення до моменту надання потрібних медичних послуг може пройти немало часу, врахуйте це.

Медичне Страхування

У разі, якщо допомога лікаря потрібна невідкладно — краще одразу телефонувати у швидку. В такому разі медичні послуги оплатите ви. Але протягом 24 годин потрібно неодмінно повідомити про це страховика, аби він зафіксував випадок і у майбутньому відшкодував вам витрати.

Ще одна особливість у деяких країнах, наприклад, у Німеччині: не залежно від страхування ви сплачуєте у лікарні 100 євро за зустріч, якщо не є зареєстрованим клієнтом у цьому місті. Їх теж вам може відшкодувати страхова компанія, проте пам’ятайте, що саме для таких випадків потрібно мати із собою гроші про запас.

Бажаю мандрівникам, аби їм ніколи не довелось у подорожі використовувати своє медичне страхування.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;