У Румунії є кілька досить великих соляних шахт. За останні декілька десятків років ці шахти Румунії стали використовувати не тільки для видобутку солі, але і як місця відпочинку для місцевих жителів. Кажуть, що дихати солоним вологим повітрям шахт дуже корисно для легенів, тому люди із задоволенням приходять сюди на цілий день, не тільки оздоровитися, а й поспілкуватися з друзями, провести цікаво час й просто розважитися.

Які шахти Румунії підійдуть для корисного та приємного відпочинку, розкажемо далі.

Соляна шахта в Турді 

Адреса: Aleea Durgăului 7, Turda 401106, Румунія

шахта Турда

Ця шахта розташована в невеликому містечку Турда, в 35 км від найбільшого міста Трансільванії – Клуж-Напока. На відміну від багатьох подібних шахт, куди потрібно спускатися всередину організованим групами, на спеціальних фунікулерах, або на автобусах, тут всюди рухаєшся пішки.

Після довгого коридору виходимо на верхній рівень основного залу. Зал за своїми розмірами просто гігантський, з незвичайною підсвіткою , що робить це приміщення схожим не на соляну шахту, а на місце зйомок якогось фантастичного фільму.

Внизу є повноцінний стадіон, де можна пограти як в футбол, так і в настільний теніс. Є невеликий амфітеатр з висувним екраном, проектором та звуковою системою. Головна фішка – колесо огляду, на якому можна покататися за символічну суму в 1 євро.

Температура в шахті весь рік тримається на рівні 10-12 градусів, тому тут ще й непогано проводити час, ховаючись від літньої спеки. В середині шахти також є озеро, на якому можна поплавати на човні.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Шахти Румунії Salina Praid

Адреса: Strada Minei 44, Praid 537240, Румунія

шахта Прайд

Прайд – це одна з найбільших соляних шахт Європи. Вперше ці місця були згадані в документах 1902 року. Шахта утворилася під час видобутку солі. На насправді – це дивовижне місце, в яке варто хоч раз завітати.

Квиток в шахту коштує 6,5 € з дорослого і 4,20 € з дитини. Вас везуть в глиб шахти на автобусі близько 5 хвилин, а далі ви спускаєтеся пішки відкриваючи для себе підземний світ шахти Прайд.

Глибина шахти складає 120 м. Висота перевищує 14 м, як 5-ти поверховий будинок. Довжина коридорів складає 400 метрів. Температура протягом усього року тримається на рівні 12-15 градусів.

Вона використовується в якості санаторію, де лікують пацієнтів, що страждають на астму. Лікування полягає в тому, щоб перебувати в шахті і дихати цим соляним повітрям. А для того щоб не нудьгувати, в підземний світ перенесли все найнеобхідніше для розваги людини. Тут є Wi-fi, кафе, кіоскі, аптека, церква, фітнес, музей геології і все для розваг (дитячі майданчики, теніс, бадмінтон, катання на роликах).

Одним словом, вона гарно обладнана для комфортного проведення часу. Так як шахта знаходиться глибоко під землею і температура там досить таки низька, з собою треба брати теплі речі, особливо дітям.

==Дивіться також: Туристичні шахти Польщі==

Salina Targu Ocna

Адреса: Str: Salinei nr 12, Târgu Ocna 605600, Румунія

Соляні шахти Румунії Тіргу Окна розташована в самому серці Румунії, в мальовничій долині Тротуш. У цьому регіоні природа щедра на різноманітні природні багатства: ліси, сади, виноградники, води, сільськогосподарські угіддя, а також важливі родовища: вугілля, сіль, корисні копалини для будівництва. З 2005 року туристичний потенціал соляної шахти Таргу Окна зосереджений на горизонті IX шахти Тротуш. Тут створена сучасна база для туризму та дозвілля.

Постійна прохолодна температура, вологість близько 50%, відсутність повітряних потоків і наявність сольових аерозолів дозволили досягти великих результатів у видобутку солі, створенні незабутніх куточків для відпочинку, дозвілля та здоров’я.

Це дуже незвичайне і цікаве місце. Під землею серед соляних порід побудована каплиця, спортивний зал з тренажерами, як на звичайних вуличних майданчиках, столи для настільного тенісу, кінозал. Це дійсно найбільша соляна шахта, де на глибині 150 метрів, прямо в надрах шахти, знаходиться санаторій.

Відвідування санаторію шахти Тиргу Окна – найефективніший засіб для лікування астми та інших бронхолегеневих захворювань. Тут дійсно організований цілий комплекс, що дозволяє гарно провести час та оздоровитися. Займайтеся на тренажерах, дивіться фільми, пийте каву та купляйте сувеніри, а тим часом сіль зробить свою корисну справу у вашому організмі.

Шахти Румунії Salina Prahova 

Адреса: Str. Salinei, nr.1, loc. Slanic, jud. Prahova, CP 106200, ROMÂNIA

шахта Сленік Прахова

Кажуть, що якщо десять днів поспіль на чотири години спускатися в шахту і дихати там насиченим іонами натрію повітрям, то бронхіальна астма та інші захворювання дихальних шляхів відступають. А якщо таку процедуру проходити раз на рік протягом 3-х років, то ці хвороби йдуть назовсім. Такі унікальні лікувальні властивості цієї найбільшої в Європі соляної шахти Сленік Прахова (Slаnic Prahova). Шахта має глибину 208 метрів і складається з 14-ти залів трапецевидної форми висотою в 54 метри.

Єдиний нюанс, що шахта менш модернізована аніж інші. Тут використовується досить старе обладнання у роботі з пацієнтами. Сподіваємося, що скоро Сленік Прахова все ж оновить своє устаткування. У шахту вас будуть спускати на ліфті, . що розрахований на 8-10 людей.

У шахті тримається постійна температура 12 градусів. Відчувається ні з чим не порівнянний специфічний запах, але він не різкий. Це таким чином впливає наявність тих самих іонів натрію у повітрі. В одному із залів знаходиться цікавий музей соляних скульптур (автор – скульптор Юстин Настазе). Поліровані стіни шахти схожі наче на мармурові. Серед пацієнтів дуже багато дітей, тому для них встановили гойдалки. Для дітей старшого віку є футбольне поле. На поверхні, поруч з шахтою розташувався імпровізований ринок. Головний сувенір, безумовно, сіль.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжку карту