Угорщині є чим зацікавити прихильників активного та екстремального відпочинку. На її території знаходяться незвичайні шахти, в яких можна оздоровитися та гарно провести час. Скоріше занотовуйте собі ці угорські шахти і обов’язково завітайте до них, коли будете в цій країні.

⚒ Угорські шахти Kobanya

Адреса: 1105 Budapest, Bánya utca 35., Hungary

Угорські шахти Кобанья – це насправді десятий район міста, центр однойменного муніципалітету в частині колишнього Пешта. Будапешт раніше був двома містами: Будой і Пештом, що були відокремлені один від одного Дунаєм. Колись вся ця місцевість займалася видобутком будівельних матеріалів, необхідних при розширенні міста.

Одним з будматеріалів був вапняк, якого в цьому регіоні не вистачало. Той же вапняк був важливим компонентом для знаменитих будівель Будапешта. Сьогоднішні пам’ятки угорської столиці, в значній більшості отримували вапняк з Кабаньї. Район отримав своє правдоподібну назву завдяки саме видобутку вапняку. Кабанья в перекладі з угорської означає просто кар’єр.

Шахту, однак, в якийсь момент закрили, ймовірно, через втрату рентабельності видобутку і можливості його збуту. Головне, що після до шахти стала підніматися кришталево чиста вода, яку незабаром почали використовувати для виробництва пива. Після затоплення, вона стала популярною серед прихильників екстремального підводного плавання.

В шахті є декілька трас для плавання з різними рівнями складності. Це ідеальне місце для дайвінгу як для початківців, так і досвідчених дайверів. Занурення відбувається лише за наявності необхідного обладнання, одягу та після проведення інструктажу. Чиста прозора вода, захопливі підводні краєвиди та відчуття повної свободи чекають вас у шахті Кобанья.

Ціни

1 занурення на 50-70 хв з максимальною глибиною 40 метрів коштуватиме 70 євро.

шахта Кобанья

⚒ Угорські шахти Hegyestu

Адреса: 8229 Csopak, Kossuth u. 16., Hungary

В 1997 році була створена захищена екологічна система, що охоплює прилеглу територію Балатонських височин, з приєднанням вже захищених територій, які були відокремленими давно. Площа парку складає 56 997 га. Його височини складаються з шести ландшафтних зон: Кіс-Балатон, пагорби Кештелі, басейн Тапольки, басейн Калі, басейн Печелі та півострів Тихани.

Основна мета національного парку Балатон-Фельвідекі – всебічне збереження та охорона природних цінностей та територій. Окрім захисту, важливо також інтерпретувати прекрасні ландшафти, живі та неживі природні цінності та забезпечувати можливості для теперішнього та майбутнього покоління для навчання та відпочинку на природі. Цей парк допомагає стати ближчим до первозданної природи та навчитися берегти її.

Підземний парк з видобутку бокситів у Gant – кажуть схоже на Марс.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжку карту

Кам’яний кар’єр Feltorakos

Адреса: 9421 Fertőrákos, Fő u. 1.

Тематичний парк представляє природні, петрологічні та палеонтологічні цінності регіону. Проект, розпочатий у 2013 році, дав змогу широко розкрити природне середовище кар’єру. Відвідувачі можуть оглянути неосяжну природну територію та тематичний парк, створений у внутрішньому просторі печери. Внутрішня частина кар’єру (печера) – це багатофункціональна печера, що сформована як природою, так і людьми. Тому тут є незвичайна виставкова зона та ігровий майданчик. Печерна екскурсія – це захопливий тур, який допоможе набагато глибше пізнати це унікальне місце. Прогулюючись тематичним парком, можна дізнатися про особливі та цікаві речі, про які не скажуть жодні книги.

З незвичайних цікавинок, на вас чекають: великий кит у натуральному розмірі, велика акула, реконструкція тіла великого дельфіна, щелепа великої акули, справжні копалини, скам’яніння хребетних та безхребетних та багато іншого.

Графік роботи

Кар’єр відкритий з 1 квітня по 10 листопада, понеділок-неділя 10:00 – 18:00.

Ціни

Вхід для дорослих коштуватиме 1800 Ft. Для студентів, пенсіонерів та дітей – 1200 Ft.

угорські шахти кар'єр

==Читайте також: Туристичні шахти Словаччини==

Музей шахтарської справи в Oroszlany

Адреса: Oroszlány, Majk puszta 1., 2840

Лише кілька десятиліть тому гірничі роботи поблизу Орошляну були в самому розпалі. Сьогодні вже не працює жоден підземний завод. Сучасні промислові об’єкти залишилися у минулому. Тому місто піклується про характерні будівлі та використовує їх як музеї.

Будинки та їхні інтер’єри показують споруди та роботи гірничого заводу такими, якими вони були. Ліворуч від входу відвідувачів вітає меморіал. Плакати тут нагадують про небезпеку роботи шахтаря та тих, хто втратив тут життя. Увійшовши до будівлі, перший виставковий блок представляє огляд історії видобутку в Орошлані, починаючи з 1937 р. Тут демонструють мінерали, інструменти геологів та шахтарів. Також показано робочий та офіційний одяг шахтарів. Присутні не лише машини, а й інші артефакти – журнали, записи та реєстри.

Поблизу виходу з будівлі вишикуються так звані машини F. Вони є гордістю вітчизняного виготовлення тунельних верстатів на трасах. Угорські інженери розробили їх на наприкінці п’ятдесятих. На додаток до цих вражаючих машин, є численні інші апарати, коляски і двигуни на оригінальних рейка. Вони служать для показу допоміжного обладнання для гірничих робіт.

Поруч знаходиться найдивовижніша будівля, машинний дім та шахта, що сьогодні виконують роль оглядового майданчика. Станція, що переносить коляски з рейок на канатну дорогу, вважається промисловою реліквією. Ознайомитись з тонкощами роботи в шахті можливо завдяки моделі тунелю, де видобуток копалин організований по-справжньому. Під час захоплюючої підземної поїздки відвідувачам демонструються тонкощі техніки безпеки, що служать для запобігання обвалу та допомоги шахтарям у їх роботі.

Графік роботи

З 1 березня – по 30 жовтня, середа – неділя 10:00 – 18:00.

Ціни

Вартість квитка для дорослих – 1000 Ft, пільговий – 500 Ft.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB