Відпочинок у Словаччині, був вимушеним кроком для нас. Ми повернулися спустошені з Закавказзя і шукали якісь короткострокові і емоційно-позитивні враження. До того ж, у нас давно вкорінилася думка, що ми недостатньо знаємо ближні місця, тому відправились у Високі Татри. Це було неймовірно. Читайте далі.

Високі Татри знаходяться на відстані 200 км від Ужгороду. Поїздка в Словаччину – це гарний спосіб відпочити 2-3 дні, а з введенням безвізу, підходить навіть для тих хто просто відпочивав у Закарпатті і вирішив трохи розширити кругозір.

Кордон Ужгород

Виїхали з Ужгороду в п”ятницю ввечері, після роботи, щоб не втрачати час. Воротами у Високі Татри є місто Попрад, біля якого ми і вирішили заночувати.

Останні роки 4, я бував у Словаччині тільки коротким транзитом – з Ужгорода на Польщу чи з Будапешта на Прагу. І я був дуже приємно вражений тим, що побачив зараз у Словакії. Все навколо нагадувало, скоріше Австрію чи Словенію, ніж Словакію, яка була одною з найбідніших держав Східної Європи. Чудові сільські дороги і автобан, впорядковані поля, гарні дома і села. Неймовірний контраст після Грузії і Вірменії.

Автобан Словаччина

Слід зазначити, що ціни у Словаччині підтягнулись уверх. Я розраховував, що замовимо чотиримісний номер за 40-50 євро, але дешевше 70 не вдалося. Але готелі були дуже хорошими. О 9 ранку, навіть бачили оленя, що снідав на футбольному полі.

Відпочинок у Словаччині

Нашою метою була Татранська Ломніца, куди ми і відправились зранку. Місто цікаве тим, що поряд знаходиться найвища вершина Карпатських гір – Герлаховський штит та найвища вершина з канатною дорогою – Ломницкий штит, є гірська залізниця, фунікулер, цікаві печери і розвинена інфраструктура.

Високі Татри

По дорозі зупинились біля Спишського граду – найбільшої фортеці Словаччини. Вже давно дивлюся на нього, але всередині так і не був. Замки Словаччини вартують окремої поїздки.

Спишський град - найбільша фортеця Словаччини

Не пішли і зараз, тому що піший підйом, забрав би занадто багато часу. Зате подивились на Соколятню. Вхід безкоштовний, але якщо залишите 1-2 євро на харчі для птахів, подякують.

Соколятня Словаччина

Ми приїхали в село Нова Лєсна, неподалік від Татранської Ломніци, покидали речі, захопили бундашкеньир (угор. хліб в шубі) з чачою і побігли на потяг до Татранської Ломніци.

Станція Нова Лєсна

Потяг курсує щогодини. Коштує 2 євро на цілий день або 1 євро на проїзд, але ми першу частину шляху проїхали без квитків.

Ломницкий штит

В Татранській ломніці знаходиться канатна дорога на Ломницкий штит (слов. штит – пік), якою ми і скористалися.

Ломницкий штит

Підйом відбувається в декілька етапів. Спочатку до Скальнатого плеса (1751 м.н.р.м.) (слов. плесо – озеро), потім дорога розділяється. Можна піднятись до Ломницького седла (2190 м.н.р.м.), а можна до Ломницкого штита (2634 м.н.р.м.).

Ціни наступні: Скальнате плесо – 19 євро за туди-назад, Ломніцке седло – ще 9 євро за туди-назад і Ломницкий штит – 27 євро за туди назад. Дорога в один бік або дитячий квиток, коштують символічно дешевше. Ціни на одну особу.

Ломницьке седло

Ломницкий штит – це найвища вершина Карпат, на яку можна піднятись на канатній дорозі. Її висота 2634 метри н.р.м. А просто найвиша вершина Карпат – це Герлаховський штит, який має висоту 2654, але канатки туди нема, доступ не такий простий і всього 20 метрів різниці.

Ми не встигли на підйомник на Ломницький штит, оскільки черга була розписана до кінця дня, тому відправились в Ломницьке седло.

Ломницкий штит

Наверху, ми з”їли по хлібу, випили чачі. Стояли і зачаровано дивилися, як закарпатські дітваки на магазин Рошен.

Ломницкий штит

Потрохи почав капати дощ і за пару хвилин почалася справжня злива. Канатку зупинили і всі, по нашому прикладу, сховались під станцією канатної дороги.

Високі Татри

Я трохи познімав таймлапс, трохи доїли бундаші, дочекалися веселки і пішли вниз. Природа підготувала сюрприз – знову почався дощ і сніг. Було круто! Для справжнього задоволення треба дуже не багато.

Високі Татри

А внизу, було сонечко і досить жарко. Дочекались свого поїзду і відправились в готель. Спати звісно не пішли, але це інша історія.

==Рекомендую відвідати лижний курорт Ясна і Братиславу==

Штрбске плесо

Зранку у нас була запланована поїздка до Штрбского плеса і в Дем”янівську печеру. Щоб подорож була цікавішою, вирішили проїхатись на Зубачці. Це місцевий фунікулер. Їде з допомогою зубастих шестерень, тому в народі зветься Зубачка. Коштує 2 євро з Штирби до Штрбского плеса і назад.

Зубачка Штрба-Штрбске плесо

Штрбске плесо – це друге за розміром гірське озеро Словаччини, що знаходиться на висоті 1350 м.н.р.м. Утворилося в результаті танення льодовиків. На сьогодні дуже популярне місце у туристів.

Штрбске плесо

Від озера поїхали до Деменівської печери. Це мережа печер, загальною довжиною біля 40 км. Ми були у Льодовій. Після п”ятнадцятихвилинного підйому в гору, чекаєте своєї черги і входите в печеру.

Деменівська печера

Всередині температура опускається до +0,4 градуси. Сталактити і сталагміти, деяким 350 000 років, льодові витвори природи. Цікаво, холодно і 10 євро за дозвіл фотографувати.

Деменівська льодяна печера

Коли вийшли наверх, то 10 хвилин сидіння на сонечку на лавочках були верхом блаженства.

А далі додому. Через Кошіце, через закупки, подарунки і т.д.

Відпочинок у Словаччині і Високі Татри, однозначно, вартують Вашої уваги і Ваших грошей.

Нам ця поїздка обійшлася в 120 євро на особу, з яких 36 євро коштували квитки на Ломницке седло і в Деменівську печеру.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.