Словаччина – переважно гірська країна. Її більша частина розташована в межах Західних Карпат. Для любителів активного відпочинку немає нічого кращого за те, щоб вибратися в гори, будь то зима чи літо. І для цього якнайкраще підходять Високі Татри (High Tatras) – справжній рай для гірськолижників. Саме тут знаходяться найвідоміші гірськолижні курорти Словаччини – Татранська Ломніца, Старий Смоковець та Штребське Плесо, зручне з”єднання між якими забезпечує Татранська залізниця.

Татранська залізниця

В Татрах є чим зайнятися й прихильникам спокійного відпочинку: оздоровчі курорти з лікувальними джерелами та термальними водами, екскурсійні програми по історичних місцях та споглядання неймовірно красивих пейзажів.

Щороку курорти в Татрах відвідує більше 5 мільйонів туристів з різних країн світу. І це не дивно, адже гарний сервіс поєднується з відносно доступною ціною.

== Це Віктор Стинич, автор Подорожуй. Цей сайт функціонує завдяки моєму проекту Катран katran.uz.ua, в якому щомісячно надсилаю пакунки із крафтовими закарпатськими продуктами. Запрошую спробувати смаки Закарпаття ==

Як дістатись до курортів Татр

Перш за все слід добратися до міста Попрад (Словаччина), яке називають «воротами в Татри». Якщо ви хочете доїхати до потрібного гірського курорту чи просто подивитися на краєвиди, найкращий варіант – скористатись Татранською залізницею.

Татранський поїзд щогодини курсує між Попрадом, Старим Смоковцем, Штрбським Плесом і Татранською Ломницею.

==перебуваючи в Татрах, відвідайте Аквапарк Татраландію та гірськолижний курорт Ясна==

Що являє собою Татранська залізниця

Вузькоколійна (1000 мм) електрифікована залізниця Татри має дві лінії, які з’єднують основну магістраль з лижними й оздоровчими курортами в Високих Татрах. Покататись на такій залізниці уже неабияка пригода. Тут можна зробити круговий маршрут та оглянути гірські околиці, або ж доїхати до потрібного курорту.

Високі татри залізниця

На маршруті курсують сучасні потяги виробництва Штадлер. З вікна вагона видно гори та автобан Е50 Кошице-Братислава, який іде паралельно залізничній колії. Крім того, є окрема гілка з незвичайною зубчастою залізницею.

Де знаходиться

Татранська залізниця, як уже було зазначено, починається у Попраді та складається з двох частин:
Попрад – Старий Смоковець – Штрбське Плесо (29,1 км) – час в дорозі близько 55 хв.
Старий Смоковець – Татранська Ломниця (5,9 км) – з пересадкою на інший потяг, час в дорозі близько 15 хв.

Маршрут Татранської залізниці

Від Попрада до Старого Смоківця їхати приблизно 25 хв. Там знаходиться розвилка. Тим, хто прямує в Татранську Ломницю треба пересісти на інший потяг, до Штребского Плеса поїзд міняти не треба.

Якщо Ви прямуєте із с. Штрба до Штрбского плеса, тоді варто спробувати поїздку на доволі цікавій зубчатій залізниці, побудованій за швейцарською технологією. Вона так називається, тому що на відміну від звичайної має зубчаті рейки, а вагони – зубці на колесах для подолання крутих гірських підйомів. Довжина відстані складає 4757 м, а різниця між висотою 444 м. Цей маршрут проходить через заповідник, тому він найбільш екологічний. Єдина зупинка в Татранскому Лесковцю.

Ціна в 2019

Вартість квитка на Татранську електричку залежить від обраного тарифу:

Разовий квиток (без обмеження за часом) можна придбати в касах вокзалу, через термінал чи за допомогою інтернету, і активувати уже в потязі. Коштує він 2 €.

татранська залізниця ціни

Проїзний на день можна купити заздалегідь і використовувати в будь-який час, ціна складає 4 € на день і 8 € на три дні.

Можна замовити Смс-квитки, вартість 2 годин становить 2 €.

Маючи TATRY Card, подорожувати залізницею можна безкоштовно.

Квиток на зубчату залізницю коштує 2 євро в обидві сторони.

Що подивитись поряд

Високі татри – найстаріший гірськолижний район Словаччини. Високі гори, довгі долини, вкриті зеленими лісами, прозорі озера та красиві водопади, похилі гірські схили – відпочинок у Словаччині дійсно подарує велику насолоду.

Найкращі місця, які варто відвідати:
Татранская Ломница – цікавий курорт тим, що тут розташовані дві найвищі вершини Карпат, гірська залізнична дорога, цікаві Деменівські печери та центр гірського туризму – невелике поселення Скальнате Плесо.

Ломницкий штит – одна з найвищих вершин Високих Татр, до якої веде канатна дорога. Із вершини відкривається вражаюча панорама на гори та низини країни. Тут знаходиться обсерваторія, кав’ярня та високогірний готель, в якому можна провести ніч та помилуватися зірками з висоти 2634 м.

Ліптовський Мікулаш – населений пункт, відомий великою кількістю термальних вод. На території району знаходиться популярний туристичний центр Автокемпінг Липтовська Мара та один з популярних гірськолижних курортів Ясна.

Недалеко знаходиться Штребске Плесо – курорт та однойменне гірське озеро, яке вражає своєю красою. Тут нудьгувати точно не доведеться. Вам запропонують багато сезонних розваг: взимку – катання на лижах, санках, сновборді, рафтинг на снігу, банджі-джампінг, а влітку – катання на човні, велосипеді, канатні доріжки та скеледром для дітей.

Переконаний, відпочинок у Словаччині і Татранська залізниця, запам’ятається Вам надовго і залишить по собі лише приємні спогади!