Традиція встановлювати цікаві та оригінальні міні-скульптури почалася з Ужгорода, а з часом перекинулась і на Мукачево. Міні-скульптур тут ще не так багато, проте впевнений, що з часом кількість обов’язково збільшиться. Візуально міні-скульптури Мукачева нагадують ужгородські, адже їх автором на початку був Михайло Колодко. Знайти мініатюрні витвори мистецтва доволі просто, а як саме вони виглядають та де їх шукати, я спробую вам підказати.

Міні-скульптура кельта-коваля.

Координати: 48.443695, 22.716936

Невеличкий чоловічок у шоломі із ковальськими інструментами у руках “сидить” на перилах на березі річки Латориці. Він з’явився тут не просто так, адже у давнину в Мукачеві, на горі Ловачка, існувала кельтська стоянка.

міні-скульптури мукачева кельт

Якщо історія з кельтським поселенням вас зацікавила, рекомендую здійснити похід до підніжжя гір Ловачка та Галіш. На схилах є залишки винних підвалів. Деякі з них закинуті і доступні, а частина знаходиться на приватних ділянках. Ось моє відео про це місце.

Більше відео про Закарпаття дивіться на YouTube-каналі Подорожуй.

Міні-скульптура Ференца Ракоці.

Координати: 48.441003, 22.717951

Князь Ракоці — важлива історична постать в житті Мукачева. Тому не дивно, що сучасники вирішили вшанувати його пам’ять, встановивши мініатюру. Знаходиться вона на вулиці Пушкіна, яка до 1945 р. носила назву Ференца Ракоці. Скульптуру князя помітити доволі легко, адже височіє вона на спеціально встановленому стовпі. Довкола фігурки розміщено напис “З Богом за Батьківщину і свободу”, який був дуже популярним на Закарпатті на початку 18 ст.

міні-скульптурка ференц ракоці

Міні-скульптура Святослава Вакарчука.

На честь 40-річного ювілею співака, скульптор Михайло Колодко підготував макет скульптури Святослава Вакарчука. Її сфотографували в декількох локаціях поряд з замком Паланок та анонсували в пресі. На жаль, вона так і не була виготовлена з металу. Чи то спонсор відмовився чи грошей взагалі не знайшли. Інтернет повний описів і маршрутів, тому не витрачайте час на пошуки.

міні скульптури мукачева

Фото: inspired.com.ua

Якщо будете шукати житло в Мукачеві, скористайтесь знижкою 40$ на airbnb на перше бронювання апартаментів.

Міні-скульптура в честь Мілоша Формана.

Координати: 48.442383, 22.719575

Режисер Мілош Форман став відомим завдяки своєму геніальному фільму “Політ над гніздом зозулі”, який здобув 5 головних “Оскарів”. Різні сайти кажуть, що в дитинстві він проживав у Мукачеві, але це виявилось неправдою. Не дивлячись на це, його пам’ять вшанували скульптурою і підсилили помилку. Вона має вигляд бобіни кінопроектора, яку помістили у гніздо та прикрасили фігурками Оскарів. Пам’ятник розташований біля кінотеатру «Scala», а його відкриття було приурочено до 90-ліття цього легендарного мукачівського кінопалацу.

міні-скульптура мілош форман

Міні-скульптура “Весілля Ілони Зріні та Імре Текелі”.

Координати: 48.484722, 22.830833

Історія кохання Ілони Зріні та Імре Текелі оповита романтичною легендою. Їх пишне та багате весілля проходило у Мукачеві, але історія кохання тісно пов’язана з замком Сент-Міклош, що знаходиться в Чинадієві. Це кохання створило для пари купу проблем, оскільки Зріні була католичкою, а Текелі протестантом. Мініатюрні фігурки закоханих розташовані з правої сторони замку.

мііні скульптура ілона зріні та імре текелі

==Читайте більше заміток про Закарпаття==

Міні-скульптури гусей

Координати: Качка-фотограф: 48.441984, 22.718580

міні-скульптури гусей в мукачеві

Три міні-скульптури Мукачева присвячені гусям – гуска-фотограф, гуска-мандрівник та гуска-пивовар. Гуси є традиційною стравою, що готують на день Святого Мартина, який є покровителем міста.

Координати: Качка-пивовар: 48.442726, 22.722497

міні скульптура гуся пивовара

Якщо правда, то в місті планують встановити 11 скульптурок гусей.

Координати: Качка-турист: 48.441650, 22.722106

міні-скульптури гусей мукачева

В тревел-спільноті Подорожуй є багато вебінарів про самостійні мандрівки – Нідерланди, Португалія, Франція, Норвегія та купа інших. Користуйте!

І приєднуйтесь до спільноти, якщо бажаєте поїхати разом в мандрівку, після карантину 😉