В Закарпатті є декілька зруйнованих фортець, до яких рідко добираються туристи. Одна з них, це Квасівський замок. Розташований, як вирозумієте в селі Квасово.

Ось його координати: 48.187477, 22.775715

квасівський замок

Частина дослідників вважає, що він є першою місцевою фортецею збудованою з каменю. І кажуть, що це є найстаріша кам’яна споруда області.

В той же час, дослідники з ужгородського університету стверджують, що він значно молодший і був збудований всього 500 років тому.

== Більше статей про Закарпаття читайте тут ==

Квасівський замок контролював сухопутний соляний шлях і вихід з долини Боржави, а місцеві феодали зазнали дурної слави, оскільки їхні методи збору податків, мало відрізнялись від розбою. За це угорський сейм наказав зруйнувати його, а майно власника конфіскувати.

замок село кваси

Якщо шукаєте житло в Закарпатті, скористайтесь airbnb. За цим лінком отримаєте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.

І хоч у фортеці і з’явились нові власники, я так і не зрозумів чи відновили вони її, або чому він зруйнувався остаточно.

В XV столітті, за право володіти замком сперечались сім’ї Екчі, Баторі та Сонісло. Чоловік моєї двоюрідної сестри має прізвище Сонісло, і навіть не хвалився таким фактом ))