Всі ми знаємо, що значна частина Карпат має вулканічне походження, але мало хто відвідував базальтові стовпи, що знаходяться поряд з Мукачевом. Дуже цікаво і фотогенічно.

Базальтові стовпи – це унікальний витвір природи, що з’являється після виверження вулкана. Лава охолоджується, зменшується в розмірі і вкривається рівними тріщинами. Утворюються полігональны колони. Стовпи можуть мати від 4 до 8 граней, але класичні мають по 6 сторін.

стовпи базальтові закарпаття

В світі є десяток відомих туристичних локацій, які приваблюють тисячі відвідувачів. Особисто бував на пляжі Рейнісф’яра в Ісландії, а про Дорогу велетнів на півночі Ірландії думав декілька разів, але так і не вписалась у плани поїздок.

Базальтові стовпи в Закарпатті зовсім не відомі і не такі величні, як в Ісландії, але вони поряд і відвідати їх можна безкоштовно. Вони мають 5-6 сторін і поперечний розмір до 50 см. На схилі гори видно, як лавовий потік змінював напрям, а у верхній частині, стовпи переходять у плиту, яка була верхнім покриттям лави.

базальтові колони кольчино

Знаходяться вони на околицы села Кольчино, за поворотом на Жборівці. Від траси Київ-Чоп – 5 хвилин їзди. Ось Координати: 48.500560, 22.754923

Особисто рекомендую відвідати!

В Україні подібне утворення є в селі Базальтове в Рівненській області, а тепер вже можна популяризувати і Закарпатську локацію. Велич природи на відстані витягнутої руки.

Більше цікавого про околиці Мукачева, а також Закарпаття та закордонні подорожі, дивіться на моєму YouTube-каналі: https://www.youtube.com/user/vstinich/