Країни-сусіди почали пом’якшувати вимоги для перетину кордонів, тому вирішив спланувати поїздку в Хорватію в липні 2020. Оскільки маю здорову долю скептицизму до того, що читаю в соцмережах, особисто перетнув українсько-угорський кордон і розпитав прикордонників, як поїхати в Хорватію на авто і що потрібно для транзиту Угорщиною.

Що потрібно для транзиту Угорщиною?

Угорські прикордонники дозволяють транзит, якщо у вас є документи підтверджуючі можливість в’їзду в країну призначення.

У випадку з поїздкою в Хорватію, таким підтвердженням є замовлення готелю. Підтвердження з booking.com є цілком достатнім. Тільки зробіть їх на англійській чи угорській мові.

Якщо у вас є власна квартира в Хорватії чи іншій країні, куди ви їдете через Угорщину, то це теж цілком достатнє підтвердження для транзиту.

Дуже важливий момент – на транзит Угорщиною ви маєте 24 години. 

Туристична страховка, “зелена карта” і наявність грошей є стандартними умовами для перетину, які діяли і раніше. Хоча страховку і гроші, зазвичай, не перевіряють.

Чи потрібно реєструватись на сайті угорської поліції?

Я переписувався з поліцейським підрозділом, який відповідав за транзит Угорщиною. Їхній email – koronavirus@bm.gov.hu, хоча слід зазначити, що я отримав одного листа, а з 30 червня всі надіслані повідомлення повернулись. Телефон цієї служби: +3680277455, +3680277456, внутрішній код 1818.

Даний підрозділ підтвердив мені, що при транзиті з туристичною метою, нема потреби реєструватись на сайті національної поліції.

Реєстрація на сайті потрібна тільки для тих, хто їде в Угорщину з метою роботинавчання, представництва в суді або якісь сімейні події. Здійснити її можна тут: https://ugyintezes.police.hu/web/guest/uj-ugy-inditasa/

Як поїхати в Хорватію?

Для в’їзду в Хорватію необхідно отримати офіційне підтвердження. Зробити його можна за декілька хвилин, на сайті https://entercroatia.mup.hr/

Від вас попросять інформацію про осіб, що перетинають кордон, дані документів, термін і місце перебування в Хорватії. Документ формується автоматично. Тривалість процедури – декілька хвилин.

Ось що ви отримаєте:

як поїхати в хорватію влітку 2020

По інформації від хорватської сторони, дане підтвердження необхідно роздрукувати та встановити під лобовим склом, щоб його було видно.

Вимога 14-денної самоізоляції в Хорватії відсутня, якщо ви їдете транзитом через Угорщину. Транзит через Сербію, Боснію-Герцеговину, Македонію та Косово, передбачає самоізоляцію.

Більше інформації шукайте тут: https://mup.gov.hr/uzg-covid/286210

Більше статей про відпочинок в Хорватії читайте тут.

Як зробити поїздку трохи дешевшою?

Якщо потрібна “зелена карта” та туристична страховка, то можете скористатись лінком та промокодом PDZFB, який дає знижку 5%, на hotline.finance

Якщо ви шукаєте житло, то можете скористатись знижкою до 56$ за реєстрацію на airbnb  – https://www.airbnb.ru/c/viktorstinichv або користуйте кешбек 3% від booking.com