Літо 2021 обіцяє бути більш придатним до подорожей ніж минулого року, тому вирішив детальніше розписати, як поїхати у Хорватію влітку 2021. Читайте про в’їздні вимоги в Хорватію та умови угорського транзиту.

Умови в’їзду в Хорватію

Актуальні умов в’їзду в Хорватію вказані на сторінці МЗС Хорватії. Вони діють до 15 червня.

Отже, найважливіший пункт – в’їзд з туристичною метою можливий!

Для цього потрібен один з цих документів:

  1. ПЛР-тест зроблений не пізніше 72 годин до перетину хорватського кордону;
  2. Швидкий тест на антиген – RAT на SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону. Висновок швидкого тесту на антиген – RAT на SARS-CoV-2 має містити видиму інформацію про виробника та комерційну назву тесту, бути виданий медичним закладом чи лабораторією та підписаний/завірений лікарем;
  3. Сертифікат про щеплення, який підтверджує вакцинацію особи від Covid-19, яка була щеплена другою дозою вакцини не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;
  4. якщо особа одужала від COVID-19 протягом останніх 180 днів, має відповідне підтвердження (медичну довідку, чи позитивний ПЛР-тест чи швидкий тест на антиген (RAT)) і була вакцинована принаймні однією дозою вакцини, звільняється від необхідності пред’явлення негативного ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген – RAT на SARS-CoV-2 на шість (6) місяців після вакцинації.

Важливо!!! При в’їзді в Хорватію необхідно підтвердити замовлене та оплачене житло. 

Реєстрація в хорватській поліції

Необхідно отримати офіційне підтвердження від поліції. Зробити його можна за декілька хвилин, на сайті https://entercroatia.mup.hr/

Необхідно надати інформацію про осіб, що перетинають кордон, дані паспортів та копію ПЛР-тесту, термін і місце перебування в Хорватії. Документ формується автоматично. Тривалість процедури – декілька хвилин.

Ось що ви отримаєте:

 

Як поїхати у Хорватію в 2021

По інформації від хорватської сторони, дане підтвердження необхідно роздрукувати та встановити під лобовим склом, щоб його було видно.

Більше статей про відпочинок в Хорватії читайте тут.

Що потрібно для транзиту Угорщиною?

Транзит Угорщиною можливий. Для цього не потрібен дозвіл угорської поліції.

Мету транзиту необхідно підтвердити документами на бронювання житла. Звичайна англомовна роздруківка з booking.com є достатньою. Зазначу, що хорватська сторона вимагає підтвердження про оплачене житло.

Якщо у вас є власна яхта чи квартира в Хорватії, то це теж є достатньою підставою для транзиту Угорщиною та в’їзду в Хорватію.

Дуже важливий момент – на транзит Угорщиною ви маєте 24 години. 

Транзит можливий тільки визначеними автошляхами. Зупинки здійснюються на визначених для цього автозаправках. Не знаходжу мапу, яка була на сторінці угорської поліції, тому даю лінк на Логістичну асоціацію Угорщини.

“Зелена карта” і наявність грошей є звичайними вимогами для перетину кордону, які ніхто не відміняв.

Оформити туристичну страховку та “зелену карту” можна тут hotline.finance. Код PDZFB, дасть вам 5% знижки, або приєднуйтесь до спільноти Подорожуй та користуйте знижку 20% на вказані страховки.