Плануючі подорож до цієї дивовижної країни, багатьох мандрівників хвилює питання: чи потрібна віза в Хорватію для українців в 2019 році. Це дійсно важливий нюанс аби не зіпсувати собі омріяний відпочинок. Ми підготували для вас розгорнуту відповідь на всі питання, що пов’язані з оформлення візи до Хорватії.

Перш за все, слід відзначити, що між Україною та Хорватією діє безвізовий режим починаючи з 11.06.2017 року. Це означає, що громадяни України можуть перетинати хорватський кордон за наявності біометричного закордонного паспорту. Максимальний період, який можна перебувати на території Хорватії складає 90 днів протягом 180 днів. Якщо ви не маєте біометричного закордонного паспорта, ви можете перетинати кордон використовуючи документ старого зразку. Але в цьому випадку, вам знадобиться хорватська віза.

Але безумовно трапляються ситуації, коли безвізовий режим «не покриває» ваші туристичні плани. Або ж ви плануєте перебувати в країні довгий термін по роботі, у родичів чи за інших причин.

Віза в Хорватію для українців: актуальна інформація

Загалом, віза до Хорватії може бути довгостроковою і короткостроковою. В першому випадку, строк дії документа складає 1 рік і його можна продовжувати. В другому випадку, віза діє 3 місяці. Її потрібно оформити у консульстві або у візовому центрі.
Список документів, що потрібні для оформлення візи:
• Закордонний паспорт.
• Анкета. Її зразок вам наддадуть представники консульства.
• 2 нових фото 3,5х4,5 см.
• Оригінал і копії всіх сторінок українського паспорта.
• Оригінал свідоцтва про народження / шлюб /розлучення.
• Довідка з банку про наявність грошей на рахунку.
• Виписка про рух коштів по рахунку за останні півроку.
Звісно, це лише базовий перелік документів, що потрібні для оформлення візи до Хорватії. Він може поповнюватися новими пунктами в залежності від цілі вашої поїздки до країни, строку перебування і типу самої візи.
Консульський відділ посольства Хорватії в Києві знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Артема 51/50.
Якщо ви плануєте неодноразові поїздки до цієї країни, то вас обов’язково зацікавлять інші види віз.

Мультивіза

Така віза – це багаторазовий пропуск на територію країни. Якщо ви завзятий мандрівник, або маєте необхідність часто подорожувати без мультивізи вам ніяк не обійтися. З її допомогою можна позбавити себе всіх труднощів, що стосуються оформлення дозволу щоразу, коли ви захочете потрапити до Хорватії.
Переваги мультивізи:
• істотна економія часу, оскільки немає необхідності кожного разу відвідувати консульство і збирати документи;
• вам не потрібно буде оплачувати візовий і консульський збір при кожному перетині кордону;
• якщо ви є щасливим володарем шенгенської мультивізи, оформляти хорватську візу немає ніякої необхідності.
Для оформлення мультивізи в консульство необхідно буде подати пакет документів. Крім стандартного переліку, вам необхідно буде надати документальне підтвердження необхідності частого відвідування країни. Залежно від вашої візової історії та від цілей візиту, в консульстві можуть запросити і інші довідки.

Віза для лікування

Хорватія славиться своїми унікальними природними багатствами, теплим морем і цілющим повітрям. А в поєднанні з чудовим сервісом і новітніми розробками в галузі медицини, ця країна стає чудовим місцем для оздоровлення тіла і духу.
Віза на лікування в Хорватії – це особливий підтип місцевої візи, розробленої спеціально для людей, які бажають пройти курс лікування і реабілітації, оздоровити свій організм. Віза видається, як для короткострокового, так і для більш тривалого лікування.
Дозвіл на в’їзд на територію країни з метою лікування має ряд характерних рис, яким слід приділити увагу при оформленні.
Окрім основних документів, при оформленні візи варто надати:
• рекомендації лікарів, виписки з лікарняних карт, результати досліджень;
• запрошення від медичних установ, що підтверджує мету вашого візиту, докази оплати послуг.

Туристична віза

Якщо ви маєте намір провести свою відпустку в Хорватії, найголовніше, що вам потрібно – це туристична віза. Її оформлення вимагає ретельної підготовки і подачі певного пакету документів. Додатково до звичного набору документів, вам потрібно буде надати туристичні ваучери, підтвердження бронювання, оплати готелів, перельоту. Цілком ймовірно, що в консульстві зажадають і інші довідки. Все залежить від вашої візової історії. Папери повинні бути належним чином оформлені, завірені і правдиві.

==Читайте також: Хорватія: 12 фактів про країну==

Гостьова віза в Хорватію

Хорватія – надзвичайно гостинна країна, яка так і вабить до себе. Якщо Ваші родичі або друзі живуть на даний момент в цій чудовій країні, неодмінно скористайтеся можливістю побачитися з ними, і разом з тим подивитися Хорватію.

Офіційним дозволом перетнути кордони Хорватії з метою зустрічі з рідними і близькими є наявність гостьової візи. Оформлення гостьової візи дещо відрізняється від туристичної візи. Тут основним фактором для винесення рішення консульством про видачі дозволу є лист-запрошення від резидента країни. Це означає, що людина, яку ви зібралися відвідати, повинна написати офіційний лист із зазначенням всіх даних щодо себе та гостя, а також вказати характер взаємин. Лист повинен бути нотаріально завіреним і відповідати всім вимогам посольства. Право написати таке запрошення має тільки той, хто проживає на території Хорватії на законних підставах.

Дуже важливо дотриматися всіх деталей для успішного отримання гостьової візи. Для підтвердження наявності родинних або дружніх зв’язків можуть знадобитися документальні підтвердження (свідоцтва про шлюб, народження, а також, листи, спільні фотографії).