Парк Крка – одне з найбільших природних надбань Хорватії. Він знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя між хорватськими містами Кнін і Шибеник (регіон Середня Далмація). Дійсно унікальне місце, що вартує уваги кожного, хто завітав до цієї країни.

Структура національного парку Крка

Національний парк має досить значні розміри. Загальна площа заповідної території – 109 км2, протяжність – близько 72 кілометрів. Назва парку з’явилася завдяки однойменній річці, в долині якої він і розташувався.

Крка унікальний завдяки каскаду природних водоспадів, озер і красивими островами в центрі річки. Особливу привабливість цьому місцю надає можливість купатися у водоспадах, що зазвичай заборонено в балканських національних парках.
Природне по’єднання води, лісів, близькість моря і гір створили тут особливий клімат, сприятливий для флори і фауни. Територію заповідника населяють 860 видів різноманітних тварин, більше 220 видів птахів і 18 видів риб, велика частина яких зустрічається тільки в цьому регіоні. Тут пролягають природні маршрути сезонної міграції звірів і птахів.

парк Крка

Крка – це екосистема, що складалася століттями. Тому хорвати бережуть її як дуже велику цінність. Саме тому доступ до національного парку відкритий для всіх бажаючих, але обмежений дуже суворими правилами, невиконання яких загрожує великими штрафами. З важливих моментів, про які потрібно знати, відправляючись до парку:
• тут заборонено купання в будь-яких місцях, крім дозволених;
• не можна пірнати;
• обмежена будь-яка риболовля, полювання, переслідування і залякування тварин, що живуть в парку;
• заборонено розпалювання вогню;
• заборонено приїжджати в парк зі своїми домашніми улюбленцями;
• заборонена професійна фотозйомка і в’їзд на власному транспорті без спеціальних дозволів.

Пам’ятки Національного парку Крка

На території парку Крка маса місць, гідних уваги: ​​водоспади, печери, острови, монастирі, музей. Наприклад, в парку збереглися залишки давньоримського водопроводу. Крім того, колись на цьому просторі перебували середньовічні фортеці Нечвена, Трошенья, Богочіна і інші (датуються приблизно XIV століттям), руїни яких теж будуть дуже цікаві тим, хто любить історію. Тут же знаходиться перша хорватська електростанція, створена за кресленнями великого Тесли.

парк Крка

Водоспади

Знаменитий водоспадний каскад складається з 7 водоспадів. Сумарний перепад висот каскаду – 242 метра. Водоспад Манойловач виділяється серед них значною ​​висотою (близько 60 метрів).

Найпопулярніший серед туристів – водоспад Скрадинський бук. Його висота 46 метрів, вода падає з 17 сходинок. Це явище однаково захоплююче виглядає в будь-яку пору року, коли б ви не потрапили до парку. Навколо водоспаду є кілька відреставрованих водяних млинів і клапанів, що використовують силу води для різних потреб. Час від часу млини застосовуються в якості виставкових майданчиків для етнографічних виставок.

Водоспад Рошки створює різноманітні водні «рукава», каскади (їх називають тут «намистами») і милі острівці. Висота водоспаду 22,5 метрів. Від нього сходинки приведуть вас до печери Озіджана. Археологами доведено, що в печері залишили свій слід жителі всіх доісторичних епох. Печера постійно служила чиїмось будинком ще за кілька тисячоліть до нашої ери. Зараз в печері можна побачити археологічну колекцію і фігури древніх мешканців цих місць.
Цікаво, що у всіх водоймах національного парку Крка вода рідкісного бірюзового відтінку, що більш характерно для морів, ніж для прісних джерел.

Етнографічний музей

У парку знаходиться етнографічний музей. Він розташований неподалік від водоспаду Скрадинський бук. У ньому можна побачити дуже незвичайні об’єкти, пов’язані з історією та культурою цих країв. Наприклад, в музеї є зразок «пральної» машини, що використовує для роботи енергію водоспаду.

Монастирі

На території національного парку є два монастирі.
Сербський православний монастир Крка виник в XIV столітті. У нього досить складна доля: в ході історичних змін монастир багато разів руйнували. У 2001 році він був відреставрований і тепер доступний для відвідувачів.
Францисканський монастир Вісовац розташований на невеликому однойменному острові. Він був побудований ченцями-августинцями в XIV столітті, проте в епоху османського нашестя перейшов до ордену францисканців, і з тих пір належить їм вже багато століть поспіль. Тут можна побачити церковні сукні, історичні рукописи, книги і багато іншого.
Адреса: Trg Ivana Pavla II br.5, 22000 Šibenik, Hrvatska

парк Крка
Графік роботи

• Зима: з 9:00 до 16:00.
• Весна: березень – з 8:00 до 17:00, квітень – з 8:00 до 18:00, травень – з 8:00 до 19:00.
• Літо: з 8:00 до 20:00.
• Осінь: вересень – з 8:00 до 19:00, жовтень (з 1 по 15 число) – з 8:00 до 18:00, жовтень (з 15 по 31 число) – з 9:00 до 17:00, листопад – з 9:00 до 16:00.

Ціни

Вартість відвідування національного парку Крка залежить від сезону.
Для дорослих:
• Листопад, грудень, січень, лютий, березень – 7 євро.
• Квітень, травень та жовтень – 20 євро.
• Червень, липень, серпень та вересень – 40 євро.
Для дітей від 7 до 18 років:
• Листопад, грудень, січень, лютий, березень – 4 євро.
• Квітень, травень та жовтень – 12 євро.
• Червень, липень, серпень та вересень – 15 євро.

Діти до 7 років можуть відвідувати парк безкоштовно. Також в касі можна придбати квиток, що буде дійсний протягом тижня. Це досить вигідний варіант, адже за один візит важко охопити усі куточки парку.

==Читайте також: Хорватія: 12 фактів про країну==

У вартість квитка входить відвідування ключових пам’яток, археологічна екскурсія, прогулянка по маршруту до водоспаду Скрадинський бук, поїздка на острів Вісовац і Рошки. У літній період весь цей маршрут доступний на кораблику.