Скільки коштує подорож в Ісландію? Я думав про це роки два, і мене завжди зупиняло від поїздки три фактори – дорого, дорого і ще раз дорого.

Тижневе або десятиденне сімейне перебування в Ісландії в літній період, без надмірних перевитрат, розрахунково обходилося в 3-4 тисячі євро. Погодьтесь, немаленька сума для пересічного закарпатця. Читайте з перших вуст, скільки коштує самостійна подорож в Ісландію.

Прийшлося переформатувати своє бажання і знайти варіант бюджетної мандрівки в Ісландію. Поїздка тривалістю 4 дні вийшла дуже насиченою, не втратила у враженнях і адекватно вписалася в бюджет. Основне рішення заключалося у виборі періоду поїздки і команди. Ми вибрали зиму, яка є низьким сезоном та зібрали групу з чотирьох осіб, щоб ефективно ділити витрати.

Дешеві квитки в Ісландію

Все почалося з придбання квитків. Перші три квитки на маршрут Будапешт-Рейк’явік-Будапешт придбали за півроку до вильоту по 100 євро на особу, а четвертий у вересні за 300 євро на особу. Відчуйте різницю раннього і пізнього бронювання, особливо враховуючи, що в сезон стандартна вартість складає 400-600 євро.

Оренда авто в Ісландії

В аеропорту Кефлавік, ми взяли в оренду невеличкий джип Suzuky Jimny від місцевої компанії Geysir. Заплатили 202 євро. Аналогічна пропозиція від великих прокатних компаній коштувала 300-350 євро. Я брав джип, тому що не розумів реалії доріг і перестрахувався. Для маршруту, який ми здійснили (див.тут) можна було обійтись седаном, що коштує від 100 до 200 євро в залежності від класу.

Харчування в ісландії

Зголоднілі після перельоту, пішли гуляти по місту і зрозуміли, що більшість ресторанів вже зачинена. Тому спитавши поради у місцевих, відправились в напрямку, де ще мали працювати місцеві заклади. Щоб Ви зрозуміли рівень місцевих цін, за 4 гамбургери та 4 пива по 0,4 літри, ми заплатили 140 євро. І це не найдорожчий варіант. Звичайна страва коштує в межах 20-40 євро.

Стандартні екскурсії чи самостійні мандрівки?

Високі ціни на все це ісландська особливість, спричинена її острівним положенням та необхідністю імпортувати основну масу продуктів. Зрозуміло, що туристичні послуги теж обходяться дуже дорого. Для прикладу, одноденний тур по Золотому кільцю, коштує 90-100 євро, декілька-годинний похід по глетчеру та льодовим печерам обійдеться за 200 євро з особи. В той же час, до більшості природних пам’яток є вільний доступ і можна оглянути все самостійно, тільки треба пам’ятати про власну безпеку.

Проживали в хостелі та апартаментах, де була змога самостійно готувати їжу. Вартість чотиримісного проживання була 105, 115 і 130 євро за відповідну ніч. В середньому 29 євро за ніч на особу, що досить прийнятно.

Продукти в Ісландії

Продукти купували в місцевих супермаркетах і готували самостійно. Харчувались самі, ще й китайців підкормлювали. Слід зауважити, що цілодобові магазини в Рейк’явіку мають ціни в 1,5-2 рази вище за стандартно дорогі ісландські супермаркети. Для інформації, дюжина яєць в звичайному супермаркеті коштує 4,5 євро, хліб 3-4 євро, свинячий стейк на кістці – 17 євро за кг, курятина – 4,5 євро за кг. 

Пальне в Ісландії

Велика частка витрат приходиться на пальне, яке коштує біля 1,9 євро за літр. Всі заправки працюють цілодобово по системі самообслуговування.

Складним моментом є придбання міцного алкоголю. Його продають тільки в спеціалізованих магазинах, який ми так і не знайшли. Зате в звичайних супермаркетах продають квас, який ми помилково сприйняли за пиво. Заплативши по 2-2,5 євро за півлітрову банку, ми були неприємно здивовані приторно-солодким смаком.

Провівши в Ісландії 3 з половиною дні і проспавши 3 ночі, ми здійснили наступні витрати:

  • проживання – 350 євро
  • придбання продуктів – 105 євро
  • харчування в ресторані або кафе – 220 євро
  • оренда авто – 202 євро
  • пальне – 159 євро
  • інше – 4 євро

Разом 1040 євро або 260 євро з особи.

Дорога до Будапешту і назад коштувала нам неповні 100 євро на чотирьох.

Таким чином, витративши в Ісландії по 300 євро на особу та заплативши по 100 євро за квитки на літак ми здійснили чудову подорож півднем Ісландії. І тепер ще раз згадайте, що стандартна літня ціна на літак складає 400-600 євро на особу.

Подорожуйте з розумом!

Читайте більше заміток про Ісландію на facebook.com/podorozhuy