Подорож потягом можна із легкістю назвати найромантичнішим способом мандрувати. Ми з дитинства пам’ятаємо фільми із епічними сценами саме у потязі, чуємо про нього пісні та вірші. А вислів “твій потяг пішов” сприймають із сумом, адже він означає втрату якоїсь важливої можливості.

Згодом, прості уявлення про нього переростають в реальність: перша поїздка на море в Одесу, чай із незвичайних чашок, знайомство із сусідом з верхньої полички та читання книжки під стукіт потягу. Не зважаючи на те, що реальність з “Укрзалізницею” досить сувора — спогади про подорожі Україною залишаються у пам’яті лише приємні. Та чи все це означає, що варто обирати потяг у якості транспорту в мандрівці закордоном? Я зібрав головні плюси і мінуси подорожі на потягах, аби відповісти на це питання.

Які плюси має подорож потягом?

1. Як і у автобусі — в потязі можна влаштувати нічний переїзд і зекономити на оренді житла. Проте якщо це потяг із спальними місцями — то ви зможете виспатись набагато краще, зручно розташуватись, із постіллю. Такий сон буде набагато якіснішим, ніж у літаку чи автобусі.

подорож на потязі

2. Можна привести себе до ладу. Коли ви прокинетесь, у потязі можна поснідати, вмитись та переодягнутись у свіжий одяг. Для цього є всі комфортні умови і речі знаходяться поряд, а не в багажнику. Пройтись по потягу чи постояти у тамбурі — чудова можливість розім’ятися, коли затекли ноги і втомився сидіти на одному місці. Це робить довгу подорож більш зручною.

3. Велике розгалуження гілок і потрібних станцій. Найдешевші автобусні маршрути можуть не проходити через маленькі містечка, а про аеропорт тим більше не йде мова. Але на потягах можна дістатись до найбільш потаємних місць. При чому вокзали залізничні розташовуються зазвичай одразу в центрі.

4. Розклад. Потяги рідко запізнюються, а рейс не відкладають через погодні умови — це робить їх вигіднішими за авіа перельоти. Якщо у вас запланована пересадка вже через годину — то літаком діставатись до потрібного пункту — занадто ризикована справа, а от потягом — куди надійніше.

== Рекомеднуємо прочитати: 10 кроків, як спланувати самостійну подорож ==

Які мінуси має подорож потягом?

1. Ціна на подорожі потягом по Європі не завжди вигідна. Є країни — у яких це найдешевший спосіб для мандрівки. А є ті, де довгий маршрут обійдеться вам значно дорожче за автобус, або навіть за лоукост-переліт. Тож варто добре вивчати ціни, перш ніж вибирати потяг.

подорож поїздом
2.
Дуже часто потяг — це найдовший спосіб дістатись до потрібного місця. Якщо мова йде не про швидкісний потяг, а звичайний, зі спальними вагонами — то він буде зупинятись у кожному маленькому населеному пункті. Це плюс для тих, хто планує мандрівку якраз у такий пункт, але мінус для тих, хто має обмежений час.

3. Якщо ж ви вирішите зекономити час і оберете швидкісний потяг — то дістанетесь значно швидше, але зазвичай вони мають сидячі місця і тоді виспатись із комфортом у вас вийде не краще, ніж в автобусі. Тобто, з двох плюсів ви можете вибрати тільки один: обираючи комфорт — жертвуєте часом і навпаки.

4. Людям, які погано знають англійську — буде важко зорієнтуватись на вокзалі. Швидкі оголошення рейсів, купа підземних та наземних платформ — чим більше місто, тим більший у нього вокзал. Якщо потяг переноситься на іншу колію чи затримується — буде складно це зрозуміти. З автобусами все зазвичай значно простіше.

подорож потягом плюси і мінуси

Можна зробити висновок, що потяги — це один з самих комфортних способів подорожі, якщо ви не маєте жорстких обмежень у бюджеті. Проте відкидати такий варіант все ж не варто. У деяких європейських країнах — це досить доступний вид транспорту. Сучасні залізничні перевізники теж можуть радувати пасажирів знижками і акціями. Так що все ж слід перевіряти перед поїздкою ціни на залізничні квитки аби зробити свою подорож дійсно зручною.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;