Більшість людей мріє про те, щоб подорожувати якомога частіше. Хтось хоче побувати на найгарніших пляжах, хтось — милуватись старовинними замками. Побачити історичні місця чи дослідити дику природу. Всі ми чекаємо від подорожі різного, але точно всі чогось чекаємо. Плануємо, мріємо, уявляємо. І як зробити, аби отримати бажане в реальності? Вивчити принципи правильної подорожі, які стануть в пригоді кожному:

1. Вміння планувати

З нього все починається і від нього залежить майбутня подорож. Планування може зберегти вам гроші, час на дорогу і на вирішення всіх нюансів під час самої поїздки. Уникнути можливих негараздів і просто відпочивати у самій подорожі. Чим більше часу ви витратите на планування — тим менше турбот чекає у відпустці.

подорожі

2. Вміння розраховувати час

Воно потрібне як під час планування, так і під час самої мандрівки. Чи достатньо буде одного дня на велике місто? Може краще залишитись у ньому на два-три дні, але побачити все, що хотілось? При неправильному розрахунку часу ви можете скласти цілий список бажаних місць і занять, а потім розчаруватись через те, що не встигли виконати все за день. Але ж потрібно реально оцінювати свої сили, час на сон, на збори зранку, приймання їжі, тощо. Правильний розрахунок часу допоможе зрозуміти де і на скільки часу лишатись, та що вносити у список справ.

3. Вибір житла у подорожі

Від вміння правильно обрати житло залежить, насправді, не лише побутовий комфорт. Тобто, кількість спальних місць, наявність гарячої води та транспорту до центру це цілком зрозумілі вимоги. Але слід також задуматись, який тип житла вам потрібен? Звичайний хостел має все що потрібно, якщо ви хочете залишитись на одну-дві ночі. Це зручно для тих, хто мандрує сам чи парою, а дешеві варіанти можна знайти навіть в центрі. Якщо ж ви лишаєтесь на довше, можна подумати про оренду кімнати — це дасть можливість спокійно висипатись, економити на харчуванні (адже у вашому розпорядженні буде кухня) і можна буде розпитати власника квартири про необхідні місця. А для компанії від трьох осіб і взагалі можна легко знайти окрему квартиру, яка обійдеться для кожного у ціну ночі в тому ж хостелі.

подорожі

Роблячи вибір, слід подумати, наскільки вам зручно буде в хостелі з купою незнайомців, чи в кімнаті поряд з власниками квартири — тут вже особистий вибір кожного. Також слід врахувати місце розташування житла та вартість проїзду. Може виявитись, що зняти кімнату в центрі коштує так само, як зняти на краю міста і при цьому тратитись на метро чи автобуси. В такому разі простіше обрати перший варіант і зберегти час. Приділіть увагу цьому питанню — це зробить подорож значно комфортнішою.

4. Вміння розрахувати бюджет

На початку все доволі просто, у вас є певна сума, яку ви готові витратити на відпочинок. Крім того, треба мати невелику суму в запасі, про всяк випадок. Але як зробити так, щоб не витратити все що маєте і повернутись додому з пустими кишенями?

Поставте собі ліміт суми, яку можна витрачати на день і старайтесь його не перевищувати. Пройдіться пішки там, де їхати всього одну-дві купинки, зробіть одне приймання їжі економним і скупіться в супермаркеті. Перегляньте попередньо середні ціни в обраній країні, щоб розуміти, скільки грошей брати з собою, аби з цим не виникло складнощів.

5. Правильна атмосфера в компанії

Це один із найважливіших принципів правильної подорожі, хоч його і не можна віднести до практичних конкретних дій. Від загальної атмосфери між групою мандрівників залежить те, добре ви відпочинете морально чи ні. Потурбуйтесь про те, щоб всі члени групи добре ладнали між собою, мали спільні інтереси та очікування від поїздки, разом приймали рішення та брали участь у плануванні подорожі. Це вбереже вас від зіпсованих вражень через напружену атмосферу чи непорозуміння.

== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==

6. Точно складений маршрут подорожі

Коли ви плануєте подорож, потрібно пропрацювати маршрут якомога детальніше. Завдяки інтернету сьогодні практично всі необхідні квитки можна купити онлайн та роздрукувати ще до початку поїздки. Скористайтесь цією можливістю. Або хоча б точно дізнайтесь розклад руху транспорту. Якщо не виконати цей пункт і планування переїзду виглядати приблизно як “Десь під вечір доїдемо з одного міста в інше”, то вас може чекати розчарування. Під вечір потрібного транспорту може не виявитись, у вихідні він взагалі ходить значно рідше. А якщо наступне місто — це останній пункт подорожі й звідти ви летите додому, то є ризик взагалі запізнитись на рейс. Потрібно точно знати, коли і які переїзди входять у ваш маршрут.подорожі

7. Вміння відпочивати по-різному

І знову не про практичну сторону подорожей. Аби подорож була цікавою і вам не захотілось додому вже через декілька днів — робіть її різноманітною. Щоб і музеї, і дискотеки, природа і місцеві заклади, активний відпочинок і відпочинок на пляжі. Так ви встигнете і повеселитись, і розслабитись, і дізнатись про щось цікаве.

8. Бажання досліджувати нове

Ніколи не пробували сиру рибу, а місцеві жителі її постійно їдять? Саме час скуштувати ось нове! Подорожі — це не тільки зміна місця вашого знаходження і прогулянки по нових територіях. Це дослідження цього світу. А як його можна дослідити, якщо не відчувати на собі? Куштуйте нові страви, пробуйте спілкуватись мовою місцевих жителів, вивчіть їх цікаві звичаї — це найкраще, що ви можете взяти із подорожі.

9. Вміння відпускати негаразди та сміятись над собою

Таке вміння дуже важливе і в повсякденному житті, а в дорозі — тим більше. Адже коли в тебе є всього один-два тижні, щоб насолодитись мандрівкою і познайомитись з новою країною — шкода витрачати час на хвилювання через загублену річ, порвані кросівки, синець від падіння чи ще якусь дрібницю. Посміятись над невдачею та далі насолоджуватись поїздкою — єдине правильне рішення.

подорожі

10. Виходити за межі міст та туристичних зон

Якщо у вас є декілька днів у одному місті — це унікальна можливість побачити його не туристичне обличчя. Відвідайте квартали, де живуть місцеві, спробуйте страви саме у таких місцях — де вони не розраховані на туристів. Включіть у маршрут поїздку за місто, аби провести день на природі. Це допоможе скласти більш реальне та повне враження від обраного місця.

Зрештою, правильна подорож це та, яка змінює мандрівника. І звісно ж, робить його трішки щасливішим.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;