Напевно кожен із нас неодноразово чув вислів про те, що подорож змінюює людину. Але про які саме зміни йде мова? В першу чергу — про зміни у світогляді. Коли ти вибиваєшся зі звичного оточення, знайомого розпорядку дня, виходиш зі своєї квартири й знаходишся сам, серед незнайомих людей у незнайомому середовищі, то і мислити починаєш по-іншому. Які саме відкриття приходять до більшості мандрівників?

1. У вас забагато речей

Навіть одного рюкзака здаватиметься більш ніж достатньо для комфортного життя. Ви з непорозумінням будете дивитись на людей, котрим просто “необхідна” п’ята пара кросівок, а також ті побутові дрібниці, до яких так усі звикли. Мінімалізм стане вашим стилем життя, а це вже перший крок від споживача до особистості.

Ви навчитесь відрізняти забаганки від потреб і цінувати в речах якість та практичність. А все необхідне з легкістю зможете понести на плечах в улюбленому рюкзаку, здійснюючи нову подорож.

планування подорожі

2. Комфорт переоцінюють

Наявність гарячої води не має значення, коли ти прокидаєшся у гарному настрої, а за вікном знаходиться нове цікаве місто, море чи гори. Можна поспати у спальнику на підлозі, а не у м’якому ліжку, коли тебе приймають друзі з іншої країни, котрі безкорисно готові поділитись із тобою житлом, порадами та своєю турботою. Обгорілий ніс — не велика плата за день, проведений на безлюдному пляжі, а мозолі на ногах — дрібниці, коли попереду чекає вершина гори. Комфорт цінний лише тоді, коли ти знаходишся вдома і він — найприємніше, що на тебе чекає. Та коли ти у дорозі — він відходить далеко на другий план.

3. Ми не можемо розуміти все

Люди всюди різні, в тому числі, це залежить від традицій різних країн. І ми не можемо і не повинні вміти розуміти всіх і кожного. Але подорож вчить сприймати із розумінням те, чого не можеш збагнути. А також краще розуміти себе.

4. Подорож змінює відносини

Якщо ви подорожуєте з другом — то ця поїздка може стати справжнім випробуванням для ваших відносин. Ви або пересваритесь і зрозумієте, що краще тримати зв’язок на відстані. Або ж станете ще ближчими та будете планувати майбутні мандрівки разом. Окрім того, ви можете відчути зв’язок із людиною, яку зустрінете в дорозі й проведений вечір в компанії незнайомця змусить вас відчути його своїм другом. Адже дружба визначається не лише у часі, проведеному разом, а й у споріднених поглядах.

подорож змінює відносини

5. Треба вміти прислухатись до інтуїції та приймати рішення

Це дуже важливе вміння для дорослої людини, яка прагне бути самостійною. В подорожі ви неодмінно цього навчитесь, адже самі будете розв’язувати всі питання та складнощі, діяти на власний розсуд — без допомоги колег, товаришів чи родичів. Це безперечно гартує характер та підвищує впевненість.

== Рекомендую також прочитати: Віза в Ірландію – самостійне отримання ==

6. Потрібно вміти більше, ніж люди вміють сьогодні

Так, спочатку цей факт може налякати чи засмутити, але згодом підштовхне до дії. Навчитись готувати, самостійно лагодити речі та одяг, розпалювати багаття. Домовлятись з людьми. Вміти робити добре одразу декілька речей і вміти на цьому заробляти. Знати правила першої допомоги, та ще багато іншого. Коли ти знаходишся вдома, то немає проблем у тому, щоб замовити їжу, віднести штани в ательє чи викликати терміново швидку. Але у мандрівці часто не буває такої змоги, а інколи й виникає потреба у заробітку. Коли ти вмієш готувати, ремонтувати меблі, перекладати тексти тощо — знайти тимчасовий заробіток набагато простіше, ніж якщо єдина твоя спеціальність — менеджер із продажів. Це не означає, що спеціальність погана, це означає, що потрібно вміти більше.

що змінюється в подорожі

7. Дім там — де ти

І змінити спосіб життя, змінивши місце, неможливо. Якщо ти був лінивим в Україні, то залишишся лінивим в Німеччині. Якщо ти не міг налагодити спілкування із людьми в Польщі, то ти не зможеш зробити цього, просто поїхавши у Норвегію. Аби змінити себе — потрібно над собою працювати, а подорожі здатні нас лише підштовхнути до цих змін. Адже якщо тобі щось у собі не подобається — у дорозі це неодмінно проявиться. Адже ти — єдиний попутник, який буде поряд у будь-якій мандрівці й потрібно зробити так, аби мандрівка ця була приємною.

А які відкриття прийшли до вас під час подорожі?

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;