Літак — це найдорожчий спосіб пересування під час подорожі. Так думає більшість людей, але не досвідчені мандрівники. Для подорожей на відстань 1000 км і більше, авіапереліт – це найкраще рішення. І дуже часто, переліт на літаку, коштує дешевше, ніж поїздка на автобусі, не кажучи вже про поїздку на авто. А враховуючи наш темп і постійну нестачу часу, авіаперельоти стають єдиним рішенням. Про те, як використовувати всі можливості перельотів, що варто знати і чого уникати відправляючись у таку подорож — читайте у статті.
1. Як зробити подорож у літаку економною
У цьому питанні вам допоможе одразу декілька варіантів/методів, завдяки яким можливо знайти дешеві квитки:
- Купляти квитки в подорож заздалегідь. Чим раніше, тим краще. Це не догма, але для лоукостів, найкращими періодами є 3-4 тижні до вильоту і 3 місяці до вильоту. Для регулярних авіакомпаній, оптимальний період – 3-6 місяців до відльоту. Якщо полюбляєте МАЙ, то зверніть увагу на лоукост-тарифи і квитки за 8-10 місяців до вильоту.
- Слідкувати за акціями авіакомпаній, котрі здійснюють необхідні вам польоти. Якщо ви готуєтесь завчасно, то цілком можливо, що якась авіакомпанія проводитиме розпродаж і ви зможете немало зекономити, придбавши акційні квитки.
- Порівнювати різні варіанти. Не прив’язуйтесь до конкретних дат, днів тижня чи навіть міст в обраній країні. Переглядайте ціни на квитки на період всього місяця — це допоможе знайти неочікувано вигідні варіанти. Також дивіться ціни на перельоти до міст, які знаходяться поряд з необхідним вам. Можливо, полетіти у сусіднє місто і доїхати до потрібного наземним транспортом буде вдвічі дешевше, ніж скористатись прямим перельотом. Теж саме стосується і перельотів із сусідніх країн, наприклад з Польщі, Угорщини і Словаччини.
- Користуйтесь одразу декількома пошуковими сервісами, такими як Skyscanner, Kiwi, Azair, Omio (GoEuro) та інші. Вони можуть показати вигідні пропозиції перельотів з пересадками.
2. Що потрібно знати, аби добре перенести подорож у літаку
Насправді, якихось надскладних правил тут немає. Перед польотом варто уникнути важкої їжі та спиртних напоїв. Якщо ви боїтесь захитування під час польоту — можна випити спеціальний препарат перед посадкою. Такі зазвичай продаються у кожній аптеці. Але врахуйте, що вони викликають сонливість. Тож якщо переліт короткий, а вам потрібно буде швидко бігти далі у місто, то можуть виникнути складнощі із зниженням активності. Якщо ж переліт довгий, заздалегідь варто врахувати зміну часових поясів і спробувати під цю зміну підлаштуватись: прокинутись за місцевим часом обраної країни. Для мене ідеально, якщо прилітаю під вечір і зразу їду в готель.
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту.
3. Дрібнички, які значно підвищать комфорт
Подушка під шию, навушники з музикою та пов’язка на очі — значно підвищать ваші шанси поспати у дорозі. А покращити самопочуття допоможе регулярне вживання води і нанесення крему на шкіру. Це також вплине на зовнішній вигляд після перельоту — шкіра не буде пересушеною та втомленою. Також під час польоту часто закладає ніс, втомлюються та ріжуть від сухості очі, тож якщо візьмете краплі для них — не пошкодуєте. Ще одна корисна дрібничка — теплі шкарпетки. Завдяки ним ви зможете роззутися та при цьому не мерзнути у ноги. Взагалі, у салоні літака зазвичай прохолодно, навіть у найспекотніші дні, тож якщо ви летите у літню відпустку — не слід заходити у салон в коротких шортах і футболці, забувши про теплий одяг. Тим більше, якщо це вечірній/нічний переліт. Обов’язково візьміть із собою штани та сорочку чи щось подібне, що допоможе не труситись від холоду всю дорогу.
4. Чого потрібно уникати під час подорожі літаком
Є речі, які в літаку робити заборонено, як через правила перевізників, так і через етичні норми. Ні в якому разі не можна влаштовувати сварки і конфліктувати з іншими пасажирами чи персоналом — вас можуть зняти з рейсу. Також уникніть жартів про вибухівки, авіакатастрофи, теракти і тому подібне. Вони не просто посіють паніку, а й стануть причиною відміни рейсу. Цього вимагають правила безпеки, а ви потім ще довго будете пояснювати свій невдалий жарт, замість того, щоб летіти у обрану країну.
Не варто зловживати спиртним під час польоту, гучно розмовляти та кричати, вмикати музику без навушників тощо. Для деяких людей переліт — це стрес, а для деяких — початок чудової відпустки, тож важливо поважати одне одного і не псувати переліт іншим пасажирам.
== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==
5. Чим зайнятись у тривалому перельоті
Так як і в інших видах транспорту, сидіти нерухомо на одному місці декілька годин не хочеться. Час від часу старайтесь пройтись або хоча б встати — якщо це не заборонено у зв’язку із зльотом чи посадкою. Краще уникнути прослуховування музики у цей час — інакше ви посилите ефект закладання вух.
У авіакомпаній, які здійснюють тривалі перельоти, часто встановлені екрани навпроти кожного сидіння та приєднані навушники, щоб ви могли переглядати фільми під час польоту — так час проходить цікаво і непомітно. Якщо ж такої послуги немає — варто потурбуватись заздалегідь і завантажити на телефон фільм, книжку або музику.
6. Сумка у літаку: що можна брати із собою на борт, а що заборонено
Ви можете взяти з собою необхідні речі, воду — якщо її об’єм не перевищує 100 мл, запаковані снеки для обіду тощо. Заборонено брати із собою на борт газовий балончик, ніж, штопор, парфуми, аерозольні дезодоранти. Детальніше про список заборонених речей можна прочитати на сайті будь якої авіакомпанії.
Якщо ви їдете із ручною поклажею і її забирають в багаж — ви маєте право на місці вийняти із сумки цінні речі (ноутбук, планшет, камеру тощо) та взяти із собою на борт. Але не беріть їх одразу в окремій сумці — це можуть порахувати за окрему одиницю багажу та вам доведеться доплатити.
==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==