Тим, хто має більше часу — простіше прокладати маршрут по Європі. Адже чим коротші за відстанню й довші за часом проїзди наземним транспортом, тим вони дешевші. Та не слід думати, що більше часу в дорозі — то марна справа. Це хороша нагода аби краще познайомитись із країною, побачити більше маленьких містечок, а не обмежуватись лише столицею.

Один із варіантів подорожей Європою — це виїзд закордон через Словаччину. Маршрутів може бути, звісно, безліч. Ми ж вами роздивимось один із найбільш економних та цікавих одночасно. Він охоплює такі країни: Словаччина, Чехія, Австрія, Угорщина.

З якого міста починати поїздку?

Найзручніше, звісно, починати свою мандрівку з Ужгорода. Взагалі, із Закарпаття найбільш вигідно прокладати маршрут наземним транспортом до усіх сусідніх країн. Там ви знайдете потяги, автобуси чи навіть автостопом із легкістю доберетесь до Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі.

А як дістатись до Ужгорода, звісно ж, кожен обирає сам — є дешеві потяги, які на жаль йдуть дуже повільно. Найшвидший спосіб — дістатись на авто, що, звісно, коштуватиме трохи дорожче. Також можна прилетіти літаком з Києва.

Прокладаємо маршрут у Європу з Ужгорода

Перший проїзд Ужгород — Кошице коштуватиме вам близько , якщо ви оберете автобус. В Кошице обов’язково виділіть час на прогулянку центром міста, який може вас приємно здивувати своєю архітектурою, а також неодмінно скуштуйте шматочок піци за 0,5Є — вона вже практично стала символом туристичного Кошице.

Європа Кошице

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту.

Вирушаємо у Прагу

Другий проїзд Кошице — Прага вартує значно дорожче. Потяг обійдеться в 17Є, але обравши нічний час для переїзду ви зекономите на хостелі в Кошице і в результаті така дорога вийде цілком вигідною.

Марно і радити, чим зайнятись у столиці Чехії, лише скажемо, що варто залишитись там на декілька днів аби встигнути обійти весь центр, скуштувати всі гастрономічні цікавинки та насолодитись загальною атмосферою міста.

Європа Прага

А тепер Відень

Третій проїзд на автобусі Прага — Відень коштуватиме 13 -14Є і краще обрати ранній маршрут, щоб встигнути день погуляти у вишуканому Відні та вже ввечері відправитись далі. Адже місто досить дороге і ночівля там може виявитись не дешевою. Або все ж можна випробувати вдачу і пошукати на ніч вигідні варіанти хостелів, оренди квартири (якщо мандрівників декілька) чи спробувати скористатись каучсерфінгом.

І Будапешт

Четвертий проїзд Відень — Будапешт коштуватиме всього  (також автобус).

У Будапешті слід залишитись хоча б на два дні, щоб встигнути випити кави в одній із багатьох якісних кав’ярень, побачити знамениту будівлю парламенту Угорщини, якій немає рівних у своїй красі, а також оббігти безліч мостів — кожен із яких по-різному цікавий.

Європа Будапешт

Бари, купальні, місцеве вино та багато іншого — Будапешт вартий того, щоб повертатись до нього неодноразово!

==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==

Повернення додому буде непростим, адже якщо ви не хочете тратитись на потяги й автобуси (які будуть дорожчими за проїзди, котрі я обрав вище), то краще скористатись сервісом Bla Bla Car і знайти водія, котрий мандрує до території України. Найбільше пропозицій, звісно ж, до Ужгорода та Мукачева. Вони обійдуться мандрівнику в суму від 17 до 20Є.

Не лякайтесь, що не знайдете авто на потрібну дату — за цим напрямком регулярно курсують водії і практично на кожен день є одразу по декілька пропозицій. Цілком безпечно буде дістатись до Будапешта і вже в залежності від знайденого авто залишатись там 2 чи 3 дні. Зрештою, набагато приємніше витратити кошти на ніч у хостелі й провести ще день у прекрасному місті, ніж просто віддати ці гроші за квиток на потяг чи літак.

Інші варіанти мандрівок через Словаччину

Інших варіантів мандрівок через Словаччину купа. Наприклад, з Праги відправитись до Дрездена — атмосферного німецького містечка. У свою чергу, до 10Є коштуватиме проїзд до Берліна. А зі столиці є безліч варіантів дешевих перельотів у різні куточки Європи. Або ж можна одразу недорого повернутись в Україну, скориставшись лоукостерами, котрі найчастіше літають у Київ та Львів.

Європа Берлін

Дістатись через Словаччину до різних міст Європи можна навіть автостопом, головне не боятись складнощів та бути готовим до залежності від подорожей, яка неодмінно виникне вже після першої мандрівки. Найгірший із можливих варіантів — це залишатись на одному місці.

== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==